eur:
400.2
usd:
366.7
bux:
89731.32
2025. április 3. csütörtök Buda, Richárd

Fennakadások a Tescónál

A Tesco nem tudja a félkész és fagyasztott élelmiszerek megfelelő elérhetőségét biztosítani üzleteiben.

"Tisztelt Vásárlóink! Sajnálatos módon szállítási problémák miatt ideiglenesen nem áll módunkban a teljes választék elérhetőségének biztosítása. A megoldáson már dolgoznak. Addig is szíves türelmüket és megértésüket kérjük" - fotózta le ezt a feliratot a Tesco egyik üzletében a 24.hu egy olvasója.

A portállal a cég azt közölte, hogy a vásárlók jobb kiszolgálása érdekében a közelmúltban átalakították a félkész és fagyasztott termékek logisztikáját. Az átállás a gondosnak ítélt előkészítés ellenére is nem várt problémákkal járt, emiatt nem tudják a félkész és fagyasztott élelmiszerek megfelelő elérhetőségét biztosítani boltjaikban. Hozzátették, a problémák elhárításán intenzíven és folyamatosan dolgoznak munkatársaik és partnereik.

A Tesco arra törekszik, hogy a félkész alapanyagból helyben sütött kulcspéktermékek folyamatos elérhetőségét minél előbb biztosítani tudja. Amíg ez nem teljesül, ezúton is elnézést kérnek az okozott kellemetlenségért.

Címlapról ajánljuk
Minden importra vámot jelentett be Donald Trump, az EU 20 százalékosat kapott
tudósítónktól

Minden importra vámot jelentett be Donald Trump, az EU 20 százalékosat kapott

Bemutatta a világnak védővámjait Donald Trump. Az amerikai elnök minden, külföldről érkező termékre minimum 10 százalékos vámot vetett ki, még közeli szövetségeseire is, és további 25 százalékot az import autókra. Ez egy kereskedelmi háború nyitánya lehet. Cikkünkben összeszedtük a vámmal sújtott országok listáját.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.03. csütörtök, 18:00
Sótonyi Péter
az Állatorvostudományi Egyetem rektora
Trump bontókalapáccsal esett a világrendnek, a legnagyobb árat az USA fizetheti

Trump bontókalapáccsal esett a világrendnek, a legnagyobb árat az USA fizetheti

Donald Trump új vámháborúja alapjaiban rengeti meg a globális kereskedelmi rendszert: az Egyesült Államok legfontosabb partnereire, köztük az EU-ra és Kínára is brutális importvámokat vetett ki. Az Európai Unió 20, Kína 34 százalékos vámterhet kapott, ami egyes elemzések szerint az uniós export akár 19%-os visszaeséséhez és 0,33%-os GDP-csökkenéshez vezethet. Az USA sem ússza meg: a JP Morgan szerint az amerikai gazdaság 1%-os visszaeséssel, a Goldman Sachs szerint pedig jelentős növekedési lassulással nézhet szembe. A Trump-féle "vám az új adó" doktrína kiszámíthatatlansága mellett a beruházások jövője is bizonytalan, miközben a történelmi tapasztalatok szerint a kereskedelem akadályozása még soha nem hozott tartós gazdasági előnyt. A világ egyik legnagyobb haszonélvezője most saját rendszerét borítja fel – következményei messze túlmutatnak egy átlagos gazdaságpolitikai húzáson – éppen ezért várható következményeit is nehéz a bejelentések után alig néhány óra elteltével felmérni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×