A síelés vagy a snowboardozás kockázatait számos biztosítás magába foglalja , azonban a térítési limitekben vannak eltérések, ezért érdemes a fedezetek mértékének az átgondolása, mielőtt valaki külföldre utazna – mondta Lambert Gábor, a Magyar Biztosítók Szövetsége kommunikációs vezetője az InfoRádiónak.
Hozzátette, az is fontos, hogy a megkötött biztosításnak legyen felelősségbiztosítási része is, amely akkor érvényes, ha a biztosított okoz balesetet. „Gyakori, hogy nem elégszik meg a másik fél egy egyszerű bocsánatkéréssel.
Hallani komoly bírósági perekről, amelyek akár több millió forintos kártérítéssel is végződhetnek,
ilyenkor nagyon jó, ha az embernek van egy utasbiztosítása felelősségbiztosítási tartalommal” – tette hozzá.
Lambert Gábor szerint többen kötnek már síbiztosítás, mint utasbiztosítást: egy korábbi felmérés szerint a lakosság 35-40 százaléka köt utasbiztosítást utazás előtt, síbiztosítást pedig körülbelül az emberek 50 százaléka köti meg. Hozzátette, ha külföldön megtörténik a baj, a legtöbb biztosításnak van egy tolmácsszolgáltatása is – ilyenkor telefonon lehet segítséget kérni a biztosítótól.
Az Európai Egészségbiztosítási Kártyával szemben az utasbiztosítás nemcsak az állami ellátásra terjed ki:
ha magánellátásra szorul az ügyfél, mert a baleset közelében csak magán egészségügyi intézet van, akkor annak a költségeit is fedezi a biztosító,
mondta Magyar Biztosítók Szövetsége kommunikációs vezetője. Hozzátette, ha mentésre szorul az ügyfél, akkor azt is fedezi a biztosító – azonban a helikopteres szállítást már nem téríti meg.
Amennyiben valaki a kijelölt pálya melletti sportolást választja, akkor annak az extrém sport biztosítás az ajánlott, amely napi 1300 forinttól már elérhető, és fedezi az esetleges baleset költségeit is.