eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nincs munkaerő, jöhetnek a robotok az építőiparba?

Nincs munkaerő, jöhetnek a robotok az építőiparba?

Egyértelműen előmozdítja a digitalizációt az építőiparban a munkaerőhiány - mondta az InfoRádióban az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke. Koji László szerint 15-20 ezer ember munkája hiányzik az építőiparban, ezért a kormánnyal közösen új foglalkoztatási programon is dolgoznak.

Az ÉVOSZ elnöke szerint nagy kérdés, hogy az építőipar hogyan tud hatékonyságot javítani.

„Ha semmi sem változna, akkor 15-20 ezer ember kellene az építőiparba.

Ennyit rövid idő alatt nem lehet szerezni, jó szakembert pedig semmiképpen sem.”

Nincs munkaerő, jöhetnek a robotok az építőiparba?

Rövid távon azonban már néhány ezer ember is enyhítené a problémákat, ezért Koji László hozzátette, a kormánnyal közös építőipari foglalkoztatási program indításán gondolkoznak. A legnagyobb szükség többek között kőművesre, szerkezetépítőre, villanyszerelőre, gépészeti szakemberre és burkolóra van – mondta az ÉVOSZ elnöke.

Koji László hangsúlyozta, ezért nagyon fontos, hogy az építőipar hozzákezdjen azokhoz a tíz éve halogatott beruházásokhoz, amivel élő munkát lehet kiváltani. A digitalizáció, az automatizálás szerepéről az ÉVOSZ elnöke elmondta, új technológiákra, szervezési módokra van szükség.

„Meg kell szűnniük a hosszú alvállalkozói láncoknak. Erősödnie kell azoknak a cégeknek, amelyeknek saját erőforrása van, emberi is.”

Arról, hogy a munkaerőhiány miatt csúszhatnak projektek, Koji László azt mondta, a kivitelező érdeke, hogy annyi munkát vállaljon fel, amennyit el is tud végezni a saját erőforrás vagy a megszokott alvállalkozó rendszerükkel.

Nincs munkaerő, jöhetnek a robotok az építőiparba?

„Nem tudok elképzelni olyat, hogy fölvállalnak nagy értékű munkát és utána keresik hozzá az embereket. Ezen az építőipar túl van” - fogalmazott az ÉVOSZ elnöke.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×