eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia

Kiderült, melyik autógyárra pályázik az Opelen kívül a PSA

A malajziai Proton autógyár megvásárlása iránt is érdeklődik az Opel várományos tulajdonosa, a PSA Peugeot-Citroën konszern - erősítette meg kedden a dpa hírügynökségnek az autógyár szóvivője a francia Les Echos lap értesülését.

A Proton megvásárlásai iránt a hírek szerint érdeklődik a kínai Geely autógyár, a Volvo Cars tulajdonosa is. Korábban már a Volkswagen is tett egy sikertelen kísérletet a Proton megszerzésére.

Autóipari szakértők korábban mindig azt vetették a PSA szemére, hogy túlságosan az európai piacra koncentrál és figyelmen kívül hagyja a feltörekvő ázsiai piacokat.

A múlt héten kedden jelentették be, hogy az amerikai General Motors (GM) előrehaladott tárgyalásokat folytat a francia PSA konszernnel európai érdekeltsége, az Opel és brit leányvállalata, a Vauxhall Motors eladásáról.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×