eur:
394.99
usd:
367.11
bux:
71656.23
2024. július 3. szerda Kornél, Soma

Rekordmennyiségű riasztást küldött Magyarország az EU-nak

Magyarország 238 riasztást küldött veszélyes vagy azonosítatlan termékek miatt az Európai Unió gyorsriasztási rendszerébe (Rapex) tavaly, csak eggyel kevesebbet, mint az első helyen végzett Spanyolország - közölte a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) szerdán.

A 238 riasztásból 195 súlyosan veszélyes, 17 közepes, illetve nagy kockázatú termék volt, 26 bejelentést pedig információként továbbítottak az azonosító jelölések hiánya miatt.

A magyar kezdeményezésű, súlyosnak minősülő 195 riasztás csaknem 50 százalékát ruházati termékek, 21,5 százalékát villamossági termékek, 16 százalékát pedig játékok és gyermekeknek szánt termékek tették ki.

A legnagyobb kockázatot a kémiai veszélyt jelentő tiltott anyagok használata, illetve a sérülés, a fojtás, az áramütés, az égési sérülés és a fulladás veszélye okozta - derül ki a fogyasztóvédelmi hatóság közleményéből.

Tavaly összesen 2072 riasztást vettek nyilvántartásba a Rapex rendszerben. Amikor valamelyik tagállam riasztást indít, a többi ország is ki tudja szűrni az érintett termékeket a saját piacán, és reagálhat az eredeti riasztásra - tájékoztatott a hatóság.

Címlapról ajánljuk
Gálik Zoltán a Patrióták Európáért szövetségről: sok a kérdőjel, de akár teljesen új színezetet is adhatnak az EP-nek

Gálik Zoltán a Patrióták Európáért szövetségről: sok a kérdőjel, de akár teljesen új színezetet is adhatnak az EP-nek

Az 1970-es évek vége óta egyre több politikai kompetenciát szerzett az Európai Parlament, és frakcióinak – az Európai Tanács mellett – jelentős szerep jut az uniós jogalkotásban – mondta az InfoRádióban a Budapesti Corvinus Egyetem docense. Gálik Zoltán hozzátette: az EP-képviselőknek a politikai közösségformálás szempontjából is nagyon fontos a frakciótagság.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.03. szerda, 18:00
Giró-Szász András
politikai tanácsadó
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×