eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Pixabay
Nyitókép: Pixabay

Új módszerrel nyúlhatják le a jelszavainkat

A hosszú, bonyolult karakterekből álló jelszavak sem jelentenek teljes biztonságot egy most felfedezett technika működése szerint. A kulcs a saját testünk és a billentyűzeten hagyott hőnyomok, amelyek komoly előnyt jelentenek a hackerek számára.

A kiberbűnözés ma már mindennapos, számtalan trükköt, technikát fejlesztettek ki a hackerek, hogy megszerezzék jelszavunkat, hogy kalózkodhassanak. Ennek kiküszöbölésére ma már rengeteg biztonsági megoldás létezik, igyekszünk minél bonyolultabb jelszót választani, amely minimum nyolc karakterből áll. Ám most egy egyetemi kutatás nyomán felfedeztek egy új módszert, amellyel még az ilyen kódsorok sem jelentenek különösebb akadályt a támadások ellen - derül ki a HVG cikkéből.

A Thermanatornak elkeresztelt trükk saját testhőnket, illetve az ujjunk által hagyott hőnyomokat igyekszik kihasználni:

talán bele sem gondolunk, hogy a leütött gombok egy egyszerűbb hőkamera segítségével, akár távolról is leolvashatók. A szakemberek most ezt bizonyították, és minderről a Bleeping Computernek számoltak be.

Kísérleteik során arra derítették fényt, hogy

a klaviatúrán hagyott hőjelek elegendő ideig érzékelhetők ahhoz, hogy egy infravörös hőkamerával rendelkező telefonnal ismeretlenek egyszerűen lelessék a használt gombokat.

Ezekből persze még nem lesz kitalálható a jelszó, de már így is óriási előnnyel bírnak, hiszen pontosan tudják, miket ütött le valaki a belépéshez.

Bár a módszer a tudósok szerint újabb fenyegetést jelent a jelszó alapú rendszerek számára, annyira azért nem könnyű használni: egyrészt

30 másodpercnyi ideje van a hackereknek arra, hogy a billentyűket szkennelni tudják, a hőveszteség miatt ugyanis a nyomok gyorsan kihűlnek.

A módszer másrészt csakis hagyományos klaviatúrán működik, arról nem beszélve, hogy valahogy fizikai kontaktusba is kell kerülni az érintett géppel, hogy a megszerzett karaktereket aztán próbálgatni lehessen.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 22:19
×
×
×
×