Újabb fontos cél érdekében veti be a Facebook a mesterséges intelligenciát, amely a cég év eleji bejelentése szerint amúgy is kulcsterület a jövőbeni fejlesztéseikben.
Nemcsak arra használják, hogy személyre szabottabb tartalmakat állítsanak elő, hanem arra is, hogy elemezzék a videókat (akár az élőket is), és kiszűrjék az erőszakos vagy más miatt problémás tartalmakat.
Ezt az eszközt építették be a Facebook után az alkalmazásaikba (Facebook live, Messenger), hogy felismerjék az öngyilkosságot tervezők szándékát - számolt be róla blogjában a Facebook.
Azután döntöttek így, hogy januárban egy 14 éves floridai lány a New York Times beszámolója szerint élőben közvetítette az öngyilkosságát a Facebookon.
Az új technológiával frissített alkalmazásokban lehetőség nyílik arra, hogy a videó nézői közvetlenül elérjék a steam feltöltőjét, vagy pedig jelentsék azt a Facebooknak, illetve a stream megosztója is kérhet segítséget egy baráttól vagy egy szakembertől.
A Facebook éjjel-nappal készenlétben álló csoportokat foglalkoztat arra, hogy az öngyilkosság gyanújával jelentett eseteket kivizsgálja. Segítségképp pedig figyelmeztethetnek egy felhasználót, hogy figyeljen oda egy ismerősére, sőt akár beszélgetést kezdeményező mintamondatokat is küldenek neki. A megelőző rendszer bizonyos elemei már világszerte, így nálunk is elérhetők.
A Facebook-bejegyzésben az is olvasható, hogy a 15-29 évesek között a második leggyakoribb halálozási ok az öngyilkosság, ami 24 százalékos növekedést mutat az USA-ban 1999 és 2014 között.
Ha ön is úgy érzi, hogy segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Kérjük, olvassa el ezt az oldalt.
Amennyiben másvalakiért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.