A tényállás szerint a férfi 2016 nyarán a szülei sérelmére elkövetett lopás miatt meg akarta leckéztetni a sértettet. Ennek érdekében őt a tanyájának az udvarán
az éjszakai órákban megvárta, majd leütötte, végül a sértett önakasztásának látszatát igyekezett kelteni.
Miután úgy vélte, hogy áldozata életét vesztette, a helyszínt elhagyta. A sértett életét az mentette meg, hogy őt az élettársa megtalálta, majd az időközben értesített mentősök újraélesztették. A férfi magatartása következtében a sértett maradandó, hangszálbénulással járó és agyi oxigénhiányos károsodást szenvedett.
Az elsőfokú ítélet nem emelkedett jogerőre, mert az ellen a vádlott és védője fellebbezést jelentett be elsődlegesen felmentés, másodlagosan a kiszabott büntetés enyhítése érdekében.
Miután időszerűvé vált a letartóztatás indokoltságának felülvizsgálata, a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség az Ítélőtábla felé indítványozta a kényszerintézkedés további fenntartását, mert megítélése szerint a vádlottal szemben kiszabott hosszú tartamú szabadságvesztésre figyelemmel továbbra is fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye.
A kényszerintézkedés indokoltságának felülvizsgálatát a Szegedi Ítélőtábla végzi el, míg a későbbiekben dönt az ítélet elleni fellebbezések tárgyában is – zárul a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség közleménye.