eur:
411.4
usd:
395
bux:
79388.74
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay

Háromszázezer forintja bánta, amiért hamis aláíróívekkel próbálkozott

A vádlott 2018-ban az országgyűlési képviselői választásokkal kapcsolatban hamis aláírásgyűjtő ívek felhasználásában működött közre.

A Fővárosi Főügyészség sajtóközleményében emlékeztet, a vonatkozó törvények értelmében, az egyéni választókerületben a jelöléshez legalább ötszáz választópolgár ajánlása szükséges. Az ajánlás ajánlóíven történik. Az ajánlóívre az ajánlást adó választópolgár ráírja a nevét, és egyéb személyi adatait, így a személyi azonosítóját, magyarországi lakcímét, valamint az anyja nevét, majd az ajánlást saját kezűleg aláírja. Az ajánlóíven ezután az ajánlást gyűjtő személy is feltünteti nevét és aláírását.

A vádirat szerint a vádlott egy párt országgyűlési képviselőjelöltjeként indulni kívánó személy részére olyan aláírásgyűjtő íveket adott át 2018-ban, amelyeken elhunyt személyek adatai és hamis aláírások is szerepeltek. A vádlott ezeket az aláírásgyűjtő íveket aláírásával hitelesítette. A jelölt – nem tudva azok hamisságáról – az íveket leadta Budapest XIV. kerületében, az illetékes választási irodában.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság a nyomozás során gyanúsítottként hallgatta ki a férfit és összegyűjtötte a szükséges bizonyítékokat.

A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség a terhelt ellen hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt nyújtott be vádiratot a Pesti Központi Kerület Bíróságra, amely a vádirattal egyezően bűnösnek mondta ki a férfit és 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélte.

Az ítélet jogerős.

A Fővárosi Főügyészség felhívja a figyelmet, hogy, amikor – jelen ügytől eltérően – a jelöltet a hamis aláírások alapján nyilvántartásba is veszik, akkor hamis magánokirat felhasználásánál súlyosabb bűncselekmény, választás rendje elleni bűntett is megvalósulhat.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×