A hétvégi Formula-1-es Magyar Nagydíjon a második helyen végző Lando Norris ünneplés közben összetörte a futam győztesének, Max Verstappennek átadott, 15 millió forintot érő herendi trófeát. A serleg akkor tört el, amikor a McLaren brit versenyzője a dobogó segítségével nyitotta ki pezsgősüvegét, ami után Verstappen kupája ledőlt.
Az első helyezettnek járó herendi porcelánt 30 ember készítette fél éven át.
Lando Norris figyelmetlensélge miatt a porcelán talpa levált és több helyen is megrepedt. A gyártó, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. azonban a hét elején jelezte, nincs gond, nem marad serleg nélkül Max Verstappen, ugyanis újragyártják a trófeát. A vázatest gyártása már el is kezdődött, így az eredetileg hat hónapos elkészítési folyamat most rövidebb lesz, és
a Red Bull kétszeres világbajnoka néhány héten belül megkaphatja a kupát.
Közben pedig már az is kiderült, hová került az összetört porcelán néhány darabkája. Ahogy az a nool.hu portálon megjelent cikkből kiderül, Szabó Péter sajtósként 1997 óta jár Forma-1-es futamokra és a fia, Dániel is megfertőződött a száguldó cirkusz szeretetével.
Apa és fia a harmadik szabadedzés és az időmérő között még néhány mondatot is váltott Lando Norrisszal,
mivel Szabó Péter sajtósként szabadon mozoghat olyan helyeken is, ahová a látogatók nem juthatnak be egy Forma-1-es versenyhétvégén.
A sajtóközpont a pódium közvetlen szomszédságában van a Hungaroringen, így Szabóék a díjátadó ceremóniát is viszonylag közelről látták. Először azonban ők sem tudták, pontosan mi történt az ünneplés alatt, csak Norris gesztusaiból gondolták, hogy valami nem tervezett dolog történt pezsgőlocsolás közben.
Miután a versenyzők elhagyták a pódiumot, a személyzet elkezdte összesöpörni a konfettieső maradékait.
„A különleges trófeadarabkák könnyen a kukában végezhették volna, de az utolsó pillanatban sikerült néhányat kimenekíteni a partfisok elől”
– újságolta el büszkén Szabó Péter.
Mint kiderült, Szabó Péter fia Lando Norris nagy rajongója, és a hétvégi volt a tizenharmadik Magyar Nagydíja, amit élőben, a helyszínen követett végig.
Az InfoRádió által megkérdezett szakértő szerint egyébként az újragyártásnál sokkal olcsóbb megoldás lenne, ha a trófeát restaurálnák. Szabó Zsófia restaurátor-szakértő úgy véli, ma már szinte bármilyen műtárgyat helyre lehet hozni, ráadásul a restaurálás sokszor a tárgy értékét is emeli.