Erkölcsi kifogásukat hangoztatják a VIP, tehát a kiemelt vendégstátus ellen, mert szerintük ezzel csak hagyják magukat lekenyerezni más cégek által.
Nyilvánvaló vált ugyanis, hogy a sok ezer, sok tízezer euróba került speciális stadionbelépőket a menedzserek számára általában nem a saját cégük, hanem a cégükkel kapcsolatot ápolni kívánó más cégek vásárolták meg.
Az ilyen úgynevezett "nagyon fontos személyeknek" szóló jegyek gazdái a legjobb helyeken ülnek, ihatnak, ehetnek korlátlanuk a meccsek ideje alatt, a számukra fenntartott klubszerű helyiségekben.
A vállalkozói szövetségek vezetői azt mondják, hogy ez az egész rendszer erkölcstelen, már csak azért is, mert ha valakik, akkor éppenséggel a kiemelt ingyenjegyhez jutottak, a csúcsvezetők nyugodtan megengedhetnék maguknak, hogy pénzért vegyék meg a mégoly drága belépőket is.
Máskülönben egy csomó érintett azon háborog, hogy VIP jegyükre - akárcsak minden más halandó jegyére - biztonsági okokból rá kell vezetni a személyes adatokat.
A hozzáértők szerint nem holmi diszkrécióféltés miatt elégedetlenkednek, hanem azért, mert így fennáll a veszélye annak, hogy az adóhivatalok rájönnek, a privilegizált státusú belépők gazdái jogtalanul akarják leírni adójukból az általuk valójában ki sem fizetett jegyek árát.
A kecskeméti gyorshajtó kapott egy 468 ezres csekket, aztán még valamit