A 180 milliárd forintos veszteséggel küzdő Konica, amely Japánban elsőként gyártott színes filmet, márciusban bezárja analóg fényképezőgép, és film gyártó részlegét, leépítve közel 4 ezer dolgozót.
A Fuji Photo Film 5 ezer munkás elbocsátásával elkezdte visszavonulását arról a területről, amellyel nemzetközi hírnevét megalapozta. A Kodak is a digitális piacra koncentrál, így próbálja meg újra meghatározni önmagát.
A Nikon egyetlen modellre korlátozta hagyományos fényképezőgép gyártását, és a világ legnagyobb digitális kamerákat gyártó cégéről, a Canonról is azt rebesgetik, hogy már kidolgozta kivonulási stratégiáját a 35 milliméteres gépek piacáról.
Majdnem duplájára nőtt az áruk
Japánban ezek a hírek pánikszerű felvásárlást indítottak el a boltokban. A hagyományos gépek rajongói ugyanis, attól tartva, hogy a 35 milliméteres fényképezőgépek teljesen el fognak tűnni a piacról, megrohanták a boltokat. Egy négy hete még 300 ezer forintba kerülő gépért ma Japánban 555 ezer forintot is elkérnek.
Nagy-Britanniában az egyik elektronikus eszközöket áruló boltlánc már tavaly augusztusban kivonta a forgalomból a hagyományos fényképezőgépeket. Van azonban olyan áruház is, amely direkt nagyobb készletet halmozott fel a 35 milliméteres gépekből, miután vásárlói között azt tapasztalta, hogy egyre többen térnek vissza a filmhez.
A hagyományos gépeket sok profi fotós használja még ma is, az amatőrök számára azonban a szakemberek szerint is hatalmas előnyei vannak a digitális gépeknek.
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak