eur:
402.84
usd:
372.07
bux:
91415.63
2025. március 28. péntek Gedeon, Johanna
Felirat az ülésterem ajtaján az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának ülése előtt az Országgyűlés Irodaházában 2018. február 8-án. A fideszes és KDNP-s képviselők nem vettek részt az ülésen, ezért az határozatképtelen volt.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

A nemzetbiztonsági bizottság elé kerülhet a bombafenyegetések ügye

Hamarosan az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága is tárgyalhatja a magyarországi iskolákat ért bombafenyegetések ügyét – közölte a bizottság elnöke a Blikk megkeresésére.

A polgári titkosszolgálatok és a rendőrség információjára vár még a Sas Zoltán, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának elnöke, ám úgy látja napokon belül sor kerülhet a bizottság összehívására – írja a Blikk.

„A helyzet súlya indokolja, hogy valamelyik illetékes bizottság elé kerüljön a mai (csütörtöki), az iskolák százait érintő tömeges bombafenyegetések témája, akár meg sem várva a februári rendes ülést” – jelentette ki a lapnak a politikus, ám időre van szükség, hogy az illetékes szolgálatok „képbe kerüljenek”.

Ugyan Sas Zoltán már több parlamenti képviselőtől, így Tompos Mártontól, a Momentum elnökétől is kapott arra vonatkozó „felkérést”, hogy mihamarabb hívja össze a bizottságot, még folynak az egyeztetések, hogy a rendészeti és honvédelmi, vagy a nemzetbiztonsági bizottság elé hozzák-e be az ügyet.

Tompos Márton Facebook-bejegyzésében arról ír – rávilágítva a nemzetközi biztonságpolitikai összefüggésekre –, hogy „cseh titkosszolgálati jelentések szerint Moszkva állt az egész mögött. Erről Michal Koudelka, a cseh titkosszolgálat főnöke beszélt. Azért, hogy kiderüljön az igazság, kezdeményezem a nemzetbiztonsági bizottság mielőbb összehívását Sas Zoltán elnöknél. Az ülésen pedig személyesen is részt veszek” – fogalmazott.

A nemzetbiztonsági bizottság elnöke leszögezte: úgy látja, a tágabb európai és nemzetközi összefüggések azt indokolják, hogy a nemzetbiztonsági testület elé kerüljön az iskolákat érő tömeges bombafenyegetések ügye, hiszen ez olyan „rendkívüli, az ország szinte teljes lakosságát érintő, az állampolgárokat és gyerekeinket érintő biztonsági esemény, amelynek hátterével mindenképpen tisztában kell lenni”.

Címlapról ajánljuk

Gacsályi József: keressük azt az egyensúlyi állapotot, amivel a víz és az ember barátságban tud élni

Van-e vízhiány Magyarországon? Egyáltalán sok-e a víz vagy kevés a mi országunkban? Hiba volt-e a folyók szabályozása? Hogyan kerülhet víz a Homokhátságra? Miről kell meggyőzni a gazdákat ahhoz, hogy engedjék elárasztani a földjüket vízzel? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk Gacsályi Józseftől, az Országos Vízügyi Főigazgatóság műszaki főigazgató-helyettesétől, aki az InfoRádió Aréna című műsorának volt a vendége. Beszélt az első sikeres elárasztásról és a projekt folytatásáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.28. péntek, 18:00
Vitézy Dávid
a Főváros Közgyűlés tagja, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×