Infostart.hu
eur:
356.65
usd:
314.56
bux:
139313.2
2026. június 24. szerda Iván
Nyitókép: Facebook/Magyarország Kormánya

Bombariadó - Rendkívüli tájékoztató a rendőrpalotánál: 268 érintett intézmény, 245 budapesti

A Teve utcai rendőrpalota előtt tartotta sajtótájékoztatóját a Belügyminisztérium a nyomozás főszereplőivel. Ismert, csütörtök reggel oktatási intézmények sokaságába juttattak el bombafenyegetést is tartalmazó e-mailt.

Tájékoztatót hirdetett kora délutánra a Teve utcai rendőrpalota elé a díszburkolatra a Belügyminisztérium a reggeli, legalább 240 oktatási intézményt ért e-mailes bombafenyegetéssel összefüggésben. A témát hosszan érintette a csütörtök délelőtti Kormányinfó, de Orbán Viktor miniszterelnök is megszólalt már, és nyilvánosságra került a 6.33-kor poztázott elektronikus levél is, amelyet az iskolák kaptak reggel - eddig ismeretlen embertől. A Kormányinfón Gulyás Gergely azt közölte, közveszéllyel fenyegetés történt, méghozzá annyi rendbeli, ahány iskolába a levél elment.

BM: mindenki biztonságban van

"Jelen pillanatban minden diák és tanár biztonságban van" - közölte a tájékoztató kezdetén Rétvári Bence belügyminiszter-helyettes, parlamenti államtitkár.

Hozzátette: sehol nincs veszély, de minden helyszínre azonnal kivonul a rendőrség, ahonnan jelzés érkezik a fent említett e-mail érkezéséről.

Kérték az iskolákat, hogy alaposan nézzék át a levélládákat, és azonnal jelezzék a rendőrségnek, ha van levél.

268 iskolába érkezett levél, az érintett intézmények közül 245 budapesti.

A rendőrség - Rétvári közlése szerint - minden erőforrást biztosít az érintett épületek átvizsgálására.

"A mai nap nem fekszünk le addig, amíg minden érintett iskolába meg nem érkezik a rendőrség és át nem vizsgálja az épületeket" - mondta.

Megerősítette: egy feladó van a levelek mögött, a tartalom pedig "hasonló".

A munkában a rendőrségen kívül a Nemzeti Nyomozóiroda, a TEK vesz részt.

Azt is megerősítette, hasonló szöveggel korábban Csehországban, Bulgáriában és Szlovákiában is volt bombariadó, Magyarország ezért ezekkel az országokkal, valamint az Interpollal is kapcsolatba léptek.

Az intézményeknek soron kívüli tájékoztatási kötelezettségük is van, és az iskolák környékén készült térfigyelő kamerák felvételeit is elemzik.

Rétvári Bence megerősítette még azt is, hogy közveszéllyel való fenyegetés miatt súlyos börtönbüntetés járhat, "a gyermekek biztonsága a legfontosabb, az ember ezt mondja családapaként és a Belügyminisztérium államtitkáraként is".

A keddi normális iskolakezdés csak akkor történhet meg, ha a rendőrség a nyomozó munkájával végzett.

ORFK: alaptalan lehet a fenyegetés

Gál Kristóf, az ORFK szóvivője hozzátette: nincs ok a pánikra, minden információ arra mutat, a levelekben olvasható fenyegetések alaptalanok.

Az iskolákat olyan szemmel is vizsgálják, hogy találnak-e olyan tárgyat, amely robbanhat.

"Az átvizsgáláshoz kiérkező rendőrök helyismerettel rendelkező pedagógusok segítségét kérhetik" - tette hozzá.

Eddig nem találtak robbanószert - nyomatékosította, de minden bejelentést a lehető legkomolyabban vesznek.

Az Interpol mellett az Europol szervezetével is megkezdődött az információcsere.

Ő is azt közölte: minden diák és tanár biztonságban van, és mindent megtesznek azért, hogy ez a jövőben is így legyen.

Címlapról ajánljuk
Iráni alku? Teljesen ellentétesek az álláspontok az atomellenőrzésről

Iráni alku? Teljesen ellentétesek az álláspontok az atomellenőrzésről

Washington és Teherán továbbra is ellentmondóan tálalja a háborút lezáró alku részeit. Vita van például a nukleáris ellenőrzések kérdésében, amihez szerdán a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség is hozzászólt. Közben az amerikai Szenátus blokkolná az elnök lehetőségeit a háború felújítására.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Sötétbe borult a Krím, Putyin már tárgyalna a békéről - Híreink az ukrajnai háborúról szerdán

Súlyos támadás érte Ukrajna felől az orosz megszállás alatt álló Krím félszigetet, felrobbant a balaklavai erőmű, Szevasztopol város és térsége sötétbe borult. Vlagyimir Putyin orosz elnök tegnap este arról beszélt, hogy tárgyalna Ukrajnával / Amerikával a háború lezárásáról, de továbbra is ragaszkodik az "annektált" megyék teljes egészéhez és Ukrajna katonai semlegességéhez. A frontvonalon szorongatják az oroszok Kosztyantynivkát, a város északi részébe is betöltek a megszálló katonák. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×