eur:
411.22
usd:
392.53
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
fotó: police.hu
Nyitókép: police.hu

Halálutak: ennyire életveszélyes Magyarországon autózni

Két szomszédos országunk áll a legrosszabbul az egymillió főre jutó közúti halálozások tekintetében ami a közlekedést illeti.

Az Európai Közlekedésbiztonsági Tanács adatait tanulmányozva térképezték fel, hol a legbiztonságosabb, illetve hol a legveszélyesebb vezetni az európai kontinensen. 32 ország közúti halálozásai adatait összevetve ilyen szempontból Románia tűnik a legveszélyesebb országnak – derült ki a VignetteSwitzerland.com tanulmányából.

A vezess.hu cikkéből az derül ki, hogy Romániában 85,81 haláleset jutott egymillió lakosra 2022-ben, ami messze a legrosszabb adat, de még így is jobb az ottani helyzet, mint egy évtizeddel korábban: 2012-ben még 95,62 haláleset jutott ugyanennyi lakosra. Ennél is többet, számszerűsítve 13 százalékot javított a mutatóján a Románia mögött, a második helyen álló Szerbia, azonban a délkelet-európai országban ennek ellenére 82,65 haláleset oszlik el egymillió lakos között. A harmadik helyre Bulgária ért oda, ahol egymillió lakosra kivetítve 77,64 közúti halálesetet jegyeztek.

A legrosszabb öt közé még Horvátország, valamint Portugália került be, noha az előbbi országban 22,53 százalékkal kevesebben hunytak el az utakon a 2012-es állapotokhoz viszonyítva.

Magyarország

Magyarországot szintén a legveszélyesebb ország között jegyzik: Görögország, Lettország, valamint Luxemburg mögé szorulva, kilencedikként rangsorolták. Hazánkban százalékos arányban szerényebb mértékben ugyan, de ugyanúgy csökkent a közúti halálozások száma: míg 2012-ben 60,76, addig 2022-ben 55,22 haláleset jutott egymillió lakosra.

A legbiztonságosabb ország

Fordított sorrendben Norvégia végzett az élen, tehát a tanulmány szerint az északi országban a legbiztonságosabb autóval közlekedni. Egymillió lakosra kivetítve 21,38 halálesetet tartanak nyilván a két évvel ezelőtti statisztikákban, ami a 2012-ben regisztrált 29,08-hoz képest 26,48 százalékos javulást jelent.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×