eur:
411.4
usd:
392.79
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Budapest Parliament, Hungary
Nyitókép: Zsolt Hlinka/Getty Images

Indul a vita a tizenkettedik Alaptörvény-módosításról

Kétnapos ülésre készül az Országgyűlés. A képviselők egyebek mellett megtárgyalják a szuverenitásvédelmi törvényjavaslatot és a hozzá kapcsolódó alkotmánymódosítás tervezetét.

Az Országgyűlés plenáris ülése hétfő délután 1 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd interpellációk, azonnali kérdések és kérdések következnek.

Az ellenzék egyebek mellett a lélegeztetőgépek raktározásának költségeiről, a nők elleni erőszak visszaszorításának lehetőségeiről, a vendégmunkások számának emelkedéséről, a végrehajtási törvény hibáiról, a víziközművek helyzetéről, az ápolási díj összegéről, a védőnői szolgálatról és az illegális gumilerakatokról faggatja a kormányt.

A Fidesz–KDNP-sek a bírósági eljárások elhúzódásáról, az új gyermeknevelési és szakképzési támogatásokról, valamint a vármegye és országbérletek népszerűségéről és Ukrajna reménybeli uniós tagságának kockázatairól szeretnének többet megtudni.

Ezt követően az Országgyűlés megvitatja az alapvető jogok biztosának 2022-es beszámolóját.

Kedd reggel 8 órakor napirend előtti felszólalásokkal folytatódik a parlamenti munka, majd megkezdődik az általános vita az Alaptörvény 12. módosításáról és a nemzeti szuverenitás védelméről szóló jogszabálytervezetről. Ezekre elsősorban az ellenzék miatt van szükség – mondta korábban az Országgyűlésben Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.

„Az elmúlt időszakban milliárdos nagyságrendben érkeztek Magyarországra összegek külföldről, amik célja egyrészt az volt, hogy befolyásolják a választások kimenetelét, másodsorban pedig, hogy befolyásolják a magyar döntéshozatalt. És persze sokan legyinthetnének arra, hogy van a választásnak egy egyértelmű eredménye, kétharmados győzelem született, ezért ezzel nem is kell annyit foglalkozni, de a helyzet nem ez. Azért nem ez, mert ezek a milliárdos összegek beépültek az önök pártjainak politikájába. És egyébként nagyon súlyosan befolyásolták volna a választásokat” – fogalmazott.

Kedden napirendre kerül még a fiatalkorúak dohányzásának visszaszorításáról és a dohánytermékek kiskereskedelméről szóló törvény módosítása is, amely tovább szigorítaná a trafikokra vonatkozó szabályokat. A képviselők azt is megvitatják, hogy a gyermek után járó pótszabadság biztosításának érdekében hogyan érdemes átírni a Munka törvénykönyvét.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×