eur:
395.07
usd:
369.38
bux:
71775.54
2024. június 28. péntek Irén, Levente
Az Országos Széchényi Könyvtár törzsgyűjteményi általános olvasóterme 2021. április 22-én. Magyarország első nyilvános nemzeti közgyűjteményét és közintézményét gróf Széchényi Ferenc alapította meg 1802-ben, majd a következő évben nyílt meg az olvasók és kutatók számára. Az akkori gyűjtemény mintegy 13.000 nyomtatott könyvet, 1200-nál több kéziratot, sok száz térképet, címerképet, metszetet és pénzérméket tartalmazott. A Nemzeti Könyvtár a Magyar Nemzeti Múzeummal közösen az 1846-ban felépült Múzeum-palotában fejlődött tovább, majd 1949-ben kivált e közös főigazgatóság keretéből, s utóbb, helyileg is elkülönülve a múzeumtól, 1985-ben felköltözött a Budavári-palota F épületébe.
Nyitókép: MTI/Cseke Csilla

Packázik a Facebook egy fontos magyar közintézménnyel

Nyílt levélben tiltakozik a Facebooknál (Meta) az Országos Széchenyi Könyvtár az intézmény netes elérhetőségének a tiltása miatt.

A posztokban nem szerepelhet a könyvtár domaincíme, az oszk.hu, mert a közösségi oldal automatikusan törli a linket - írja az RTL.

A Facebook szeptember 3. óta töröl minden olyan linket a hozzászólásokból, amely tartalmazza az oszk.hu domaincímet

– közölte az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK).

Az intézmény szerint a Facebook kiberbiztonsági okokra hivatkozva jár el, pedig az oldal rendelkezik a szükséges biztonsági tanúsítványokkal. Az OSZK állítása szerint még figyelmeztetést sem kaptak a döntésről.

„Az Országos Széchényi Könyvtár 1802 óta Magyarország nemzeti könyvtára, az írott kulturális örökség őrzője és terjesztője. Online tartalomszolgáltatásaink nélkülözhetetlen forrást jelentenek mindazok számára, akik hozzá akarnak férni ehhez az örökséghez. (…) Tilos leírni az „oszk [pont] hu” karakterláncot is.

Az OSZK-ra hivatkozni próbáló felhasználókat törléssel fenyegetik”

– közölte a könyvtár.

A könyvtár tiltakozik a „cenzúrázás” és az olvasók „fenyegetése” ellen, és követelik a megcsonkított posztok visszaállítását. Ennek érdekében és tiltakozásul nyílt levelet írt Mark Zuckerbergnek, a közösségi oldal tulajdonosának.

Címlapról ajánljuk
Szalai Máté a gázai helyzetről: sem nem háború, sem nem béke

Szalai Máté a gázai helyzetről: sem nem háború, sem nem béke

A palesztin–izraeli konfliktus aktualitásairól, a Hezbollah és Libanon szerepéről, az amerikai elnökjelöltek Izraelhez fűződő kapcsolatáról és Ciprus kapcsán az Európai Unió lehetséges szerepéről is beszélt Szalai Máté Közel-Kelet-szakértő, az olaszországi Ca’Foscari Egyetem kutatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.06.28. péntek, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Zajlik a forradalom a munkahelyeken, egyre nagyobb szerepet kapnak a nők Magyarországon

Zajlik a forradalom a munkahelyeken, egyre nagyobb szerepet kapnak a nők Magyarországon

A nők nem jobb vezetők, mint a férfiak, ahogy a férfiak sem jobbak, mint a nők, együtt tudnak jót elérni, mert más világlátásuk van – hangzott el az Egyenlítő Alapítvány mai eseményén, ahol a "Sokszínűség és Befogadás: Gyakorlati útmutató és Esettanulmányok" kutatást mutatták be. Az eseményen elhangzott, hogy egyre több az olyan cég Magyarországon, ahol a rugalmas munkavégzés, a családbarát juttatások és a nők vezetői pozíciókba segítése alapjaiban épül be a szervezeti felfogásba és működésbe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×