eur:
389.67
usd:
359.19
bux:
67906.51
2024. június 2. vasárnap Anita, Kármen
Érkező utasok a Liszt Ferenc-repülőtéren 2020. július 17-én. A reptéren a forgalom jelenleg a koronavírus-járvány előttinek csupán a töredéke, de hétről hétre több járat és utas fordul meg itt. Júliusra már csaknem tízezerre nőtt a napi utasszám, ami jelentős növekedés júniushoz képest, amikor a teljes havi forgalom 84,4 ezer utas volt, az egy évvel korábbi 1,5 millióval szemben.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Egy reptéri utazós szelfi anyagilag tönkre teheti a nyaralást

A beszállókártyákról és útlevelekről készült képekkel sokan szeretik tudtára adni a nagyvilágnak, hová készülünk.

Több oka is van, amiért az utasoknak nem lenne szabad megosztaniuk a reptéren készült fotóikat – írja a roadster.hu.

Még ha csak a repülőjegy vonalkódja látható is a képen, a hackerek beolvashatják azt, és olyan információkhoz juthatnak hozzá, mint az utas teljes neve, foglalási száma, és az elérhetőségi adatai – állítja Adrianus Warmenhoven, kiberbiztonsági szakértő.

Ezeket az adatokat felhasználva törölhetik a visszaútját, pénzt vehetnek le a kártyájáról, vagy szélsőséges esetben

akár az utas személyazonosságát is ellophatják.

A nyaralási fotók megosztása ráadásul biztos módja tudatni másokkal másokkal: otthon nincs senki. Éppen ezért mindig kizárólag a hazaérkezés után érdemes fotókat posztolni, máskülönben követőink megtudják, hogy az otthonunk üres. Néhány további egyszerű módszer a biztonságunk érdekében.

  • Tudnunk kell kivel osztjuk meg az adatainkat, mielőtt bármit is közzéteszünk az interneten. Győződjünk meg róla, hogy fiókunk beállításai privátra vannak állítva, és a bejegyzéseink csak a barátaink számára láthatók, nem pedig az egész világnak. Távolítsuk el a személyes adatainkat a profilunkból, mert ott bárki számára könnyen hozzáférhetőek.
  • Ha külföldről posztolunk, vizsgáljuk meg, hogy a kapcsolat biztonságos-e. A kávézók, üzletek és még a szállodák esetében is előfordulhatnak nem biztonságos wifi-hálózatok.
Címlapról ajánljuk
Mi fizetjük meg az árát: a Google ismét az internet átírására készül

Mi fizetjük meg az árát: a Google ismét az internet átírására készül

A technológiai óriáscég, úgy tűnik, mindent egy lapra tett fel: a mesterséges intelligenciára. Egy májusi fejlesztői konferencián egy sor új AI-alapú szolgáltatásból adott ízelítőt. Ágazati elemzők szerint az újítások közepette azonban egy dolog nem változik: továbbra is a felhasználók adatai „hajtják” majd Google-t. A tartalomgyártók viszont attól félnek: láthatatlanná válnak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.06.03. hétfő, 18:00
Deutsch Tamás
a Fidesz európai parlamenti delegációvezetője, a Fidesz-KDNP EP-listavezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×