eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő beszédet mond a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal államalapító Szent István király tiszteletére a Miskolci Nemzeti Színházban rendezett ünnepi megemlékezésén 2023. augusztus 18-án.
Nyitókép: MTI/Vajda János

Szentkirályi Alexandra: erkölcsi kötelességünk a józan ész hangján szólni

Erős, keresztény, európai magyar állam építése és megvédése a feladatunk – jelentette ki Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatalnak az államalapító, Szent István király tiszteletére a Miskolci Nemzeti Színházban rendezett pénteki ünnepi megemlékezésén.

Kiemelte, elődeink szilárd módon rakták le több mint ezeréves államunk alapjait, és határozottan jelölték ki a helyes utat. Szent István királytól erős, európai, keresztény állam vízióját „kaptuk örökül” – tette hozzá.

Szentkirályi Alexandra elmondta, „háborús időket élünk, amikor a szomszédban minden nap emberek százai halnak meg; háborús időket élünk abból a szempontból is, hogy erőnek erejével próbálnak minket a háborúba sodorni, és feladni az európai értékeket, az európai érdekeket”.

Ilyenkor erősnek kell lenni, a béke és a józan ész hangján kell szólni, „nekünk, magyaroknak erkölcsi kötelességünk is ez”

– hangoztatta a kormányszóvivő.

Szentkirályi Alexandra úgy fogalmazott, a magyarok tudják milyen az elnyomás és az, amikor mások döntenek arról, milyen országot, milyen hazát is szeretnének. Hangsúlyozta, a kormány kiáll a magyar értékek mellett, harcolnak a békéért, ha kell, megvédik az állampolgárokat és a magyar értékeket „itthon és nemzetközi színtéren egyaránt”.

Hozzátette, ez a harc nem lenne sikeres, ha nem lenne a kormány mögött ott az emberek támogatása, ami nem lehetne ott azok nélkül, akik az államot működtetik, legyen szó a központi vagy a területi közigazgatás szintjeiről.

Szövetségben dolgoznak azért – mondta –, hogy megvédjék a magyar embereket, a nyugdíjasokat, a családokat és a munkahelyeket, emellett segítsék az ország és a családok gyarapodását, biztosítva ezzel a magyarság és Magyarország jövőjét.

Miskolc, 2023. augusztus 18.
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő és Alakszai Zoltán főispán (középen, b-j) kitüntetettek társaságában a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal államalapító Szent István király tiszteletére a Miskolci Nemzeti Színházban rendezett ünnepi megemlékezésén 2023. augusztus 18-án.
MTI/Vajda János
Miskolc, 2023. augusztus 18. Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő és Alakszai Zoltán főispán (középen, b-j) kitüntetettek társaságában a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal államalapító Szent István király tiszteletére a Miskolci Nemzeti Színházban rendezett ünnepi megemlékezésén. MTI/Vajda János

Szentkirályi Alexandra hangsúlyozta, a polgármesterek, a hivatali dolgozók, a kormányhivatalok munkatársai és a kormánytisztviselők azon dolgoznak, hogy a „vidéki Magyarország ne nehézséget, hanem lehetőséget jelentsen” és a közigazgatás különböző szintjei „egy erős állam erős bástyái” legyenek.

A kormányszóvivő kiemelte, nehéz helyzetben lévő országot kellett sikeres pályára állítani és ott tartani háború és gazdasági válság mellett. Hozzátette, a magyarok már sokszor bizonyították a történelemben, hogy ha összefognak és együtt cselekednek, elérik céljaikat.

Alakszai Zoltán Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei főispán köszöntőjében arról beszélt, hogy az ezeréves államiság mögött messzebbre nyúló történelem áll, hiszen – mint mondta – nem a semmiből jöttünk.

„Mire államunk lett, már volt történelmünk (....), nem a semmibe megyünk”, utunkon pedig ezer éve kísér minket az államiság és Szent István király hagyatéka

– tette hozzá.

Alakszai Zoltán Kölcseyt idézte, miszerint „jelszavaink valának: haza és haladás”. Kijelentette, ahhoz, hogy a haza haladhasson, tudnunk kell mi a haladás. Hozzátette, sokszor „a haladásnak gondolt ideák tagadása jelenti a haladást, mert haladni csak a nemzet állandó, hosszú távú életét biztosító eszmékkel és értékekkel, valamint az ezekből fakadó tettekkel lehet”.

A főispán úgy fogalmazott,

a magyaroknak Szent István király szemszögéből kell keresniük az utat, „divatos, politikailag korrekt hullámokon ülve” ugyanis nem jutni messzire.

Hozzátette, Magyarország államiságának ezer évéből pontosan látszik, mi az, ami valódi értéket jelent és a haza haladását szolgálja. Alakszai Zoltán kiemelte, az ezeréves keresztény államiság pontosan ilyen érték, amelyre büszkének kell lenni.

A főispán szólt a vármegyében a közigazgatásban dolgozókról is, akikkel a hagyományokat tisztelő, de modern „szolgáló és szolgáltató, emberarcú közigazgatást” építenek és működtetnek minden nap.

Az ünnepi megemlékezésen Szentkirályi Alexandra és Alakszai Zoltán főispáni dicséreteket és főispáni elismerő okleveleket adott át. Emellett átadták Az év ügyfélszolgálati tisztviselője és Az év kormánytisztviselője díjat.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×