Az újabb egyeztetés után Nagy Erzsébet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének választmányi tagja azt mondta: nem volt teljesen eredménytelen a megbeszélés. Azt nyilatkozta az InfoRádiónak, hogy várakozásai szerint
a nevelést és az oktatást közvetlenül segítők ugyanúgy megkaphatják az illetményüket, mint eddig.
Ezt előrelépésnek, pozitív fejleménynek tartja, ugyanis a végrehajtási rendeletben ez még nem szerepelt.
Ugyanakkor a fegyelmi eljárásra vonatkozó rendelkezéseket érintő észrevételeikre és kérdéseikre nem kaptak választ a Belügyminisztériumtól. Nagy Erzsébet szerint eddig nem volt olyan egyeztetés a felek között, ami alapján meg lehetett volna ismerni a kormány álláspontját ezekben a kérdésekben.
Mint kiderült, az érdekképviseletek egy új törvénytervezet ellen is tiltakoznak. Azt kifogásolják, hogy a módosítás után már
nem lesznek kötelesek a munkáltatók arra, hogy levonják és átutalják a szakszervezeteknek a tagdíjat, amennyiben ezt kérik a közszférában dolgozó munkavállalók.
„Ez nem más, mint a szakszervezetek kivéreztetése, és emiatt már a nemrégiben elfogadott pedagógus-életpályáról szóló törvényt is módosítani akarják, amit mi státusztörvényként, de leginkább bosszútörvényként aposztrofálunk” – fogalmazott a PDSZ választmányi tagja.
Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke úgy véli, a tárgyalás inkább csak panaszismertetés volt. Megerősítette ő is, hogy továbbra is határozottan tiltakoznak az ellen, hogy alsós tanítók felső tagozatban, 7-8. osztályban taníthassanak. Az ellen is felemelték a szavukat az újabb tárgyaláson, hogy a kémia, fizika, földrajz vagy biológia szakos tanárok átképzés nélkül természettudományokat tanítsanak.
Nem értenek egyet azzal sem, hogy honvédtisztek pedagógusi végzettség nélkül felügyeletet láthassanak el gyermekek körében a honvédelmi oktatási intézményekben.
A tanárok érdekképviseletei jelezték, hogy alkotmányjogi panaszt nyújtanak be a pedagógusok jogállásáról szóló törvény miatt.