eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Zivatarfelhők a Balaton északi partja felett Balatonfenyvesről fényképezve 2022. június 4-én késő este.
Nyitókép: MTI/Varga György

Nyárias időnk lesz, de azért kell majd az esernyő is

A Kárpát-medence időjárását a következő napokban meleg, nedves, labilis rétegződésű légtömeg alakítja.

Nyugati áramlás jellemzi Észak-Európa időjárását, arrafelé ciklonok és frontok vonulnak. Ezzel szemben a középső és déli területeken jellegtelen vagy gyengén anticiklonális a nyomási mező. Mindazonáltal az Alpok déli oldalán egy magaslégköri zavar alakult ki, amely fokozottan kedvező feltételeket teremtett a csapadékképződéshez. Így például Szlovéniában több helyen 30-70 mm közötti csapadékösszeget mértek. De hasonló értékeket regisztráltak Norvégia nyugati partvidékén is. Kánikula, illetve hőség csupán a Földközi- és a Fekete-tenger térségében van.

Várható időjárás az ország területén szerda éjfélig:

Szerdán az erőteljes gomolyfelhő-képződésből a nap bármely szakában, éjfélig összességében többfelé várható zápor, zivatar. A zivatarokat elsősorban felhőszakadás kísérheti. Szélerősödés csak zivatar környékén lehet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet szerdán 25 és 30 fok között várható.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×