eur:
402.62
usd:
373.05
bux:
89195.12
2025. április 1. kedd Hugó
Nyitókép: Pexels.com

Új erdőt kezdtek telepíteni az elhíresült nyírségi lombkoronasétány köré

Az elmúlt napokban fákat ültettek a nyírmártonfalvai erdő nélküli lombkoronasétány köré.

A Debrecentől közel 30 kilométerre lévő kétezres lélekszámú településen, Nyírmártonfalván elkezdték újratelepíteni az erdőt. A falu arról lett híres, hogy egy tarra vágott erdő közepén építettek lombkoronasétányt.

Az Átlátszó most újra meglátogatta a helyszínt. Beszámolójuk szerint már látszik a fatelepítés, sőt, néhány munkás a fából készült biciklitárolót is bekente favédő lakkal. Állítólag magát a sétányt is lekezelik majd.

A beruházásra (amelyről a lap fotókat is közöl) 60 millió forintot kapott a helyi polgármester, aki mint magánember pályázott az EU-s forrásra.

Egy helyi lapnak az érintett politikus elmagyarázta a furcsaságot. Erről mi is beszámoltunk. Eszerint Filemon Mihály még 2017-ben adta be a pályázatot. A pénz azonban késve érkezett és az erdőt viszont ki kellett termelni.

A kapott állami támogatást saját forrásból kellett kiegészíteni úgy, hogy a pályázat utófinanszírozású – tájékoztatta a Civishírt Filemon Mihály.

Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Milyen titkok derültek ki az elmúlt napokban a The New York Timesból? Miért nem jó az európai vezetők stratégiája az Egyesült Államokkal és Donald Trumppal kapcsolatban? Mi az USA érdeke Oroszország kapcsán? Miért támogatják a britek ilyen erőteljesen az ukránokat? Ezekről a kérdésekről is beszélt Demkó Attila, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

Száj- és körömfájás: az állatorvos szerint a vakcinázott és a betegségen áteső állatok is időzített bombák

Csak akkor érhető el a teljes mentesség, ha már nem lesz egyetlenegy beteg vagy vakcinázott állat sem az országban – mondta az InfoRádióban Csivincsik Ágnes. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tudományos főmunkatársa hozzátette: ma már nem olyan jó a szarvasmarhák ellenálló képessége, mint a hetvenes években, az újszülöttek pedig még érzékenyebbek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×