A DK-s Kálmán Olga azt kérdezte meg Orbán Viktortól, hogy az tudott-e a korrupcióval vádolt Völner Pál volt miniszterhelyettes üzelmeiről. A miniszterelnök emlékeztette őt, hogy folyamatban lévő büntetőügyről van szó, majd kijelentette, hogy ő személyesen mindig betartja és betartatja a törvényeket, hiszen erre tett esküt.
A momentumos Gelencsér Ferenc azonnali kérdésében azt kifogásolta, hogy a kormányoldalon volt MSZMP-tagok és KISZ-titkárok is vannak.
"Mi szabadságharcosok voltunk és maradtunk" - válaszolta neki Orbán Viktor, rámutatva, hogy volt kommunisták leginkább a baloldalon vannak.
A szocialista Gurmai Zita visszautasította, hogy az ellenzék háborúpárti csak azért, mert nem szavazta meg a kormánypártok békepárti határozatát. A miniszterelnök szerint viszont az bizony háborúpártiság, hogy az ellenzék például támogatná a fegyverszállításokat Ukrajnának.
A jobbikos Lukács László György azt kérdezte meg a kormányfőtől, hogy nem kellene-e megszüntetni a kötelező tagságot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarában is, ahogyan az orvosiban tették.
"Parragh László kamarája a vállalkozóknak szükséges segítséget nem nyújtja, érdekét nem védi, és azt az 5000 forintot is lényegében sápként beszedi tőlük, miközben érdemi munkát cserébe nem ad."
A kamara belső ügyeiben kizárólag a kamara illetékes - válaszolta Orbán Viktor, kitérve az orvosi kamarára is.
"Ha fölmerül a gyanú, hogy a kötelező tagság jogi lehetőségét a kamarai tagokra nyomásgyakorlásra, vagyis hatalommal való visszaélésre használják föl, akkor se számolunk föl kamarát, mert ez nincs jogunk és ilyen szándékunk sincs, de a kötelező tagságot ebben az esetben meg kell szüntetni. Ez történt a Magyar Orvosi Kamarával. Egyébként az orvosi kamarának sok sikert, eredményes szakmai munkát és további partnerséget kívánok a kormánnyal való együttműködésben."
A Mi Hazánk frakcióvezetője, Toroczkai László arra hívta fel a kormányfő figyelmét, hogy pártja nonprofittá tenné a végrehajtói rendszert. Orbán Viktor nem tartja működőképes megoldásnak a Mi Hazánk javaslatát.
Az LMP és Keresztes László Lóránt a viziközművek felújítását szorgalmazta. A miniszterelnök szerint a kormány elkötelezett az egyébként 3000 milliárd forintba kerülő teljes rekonstrukció mellett, és az a célja, hogy a vízdíj az egész országban mindenhol ugyanannyi legyen.