eur:
408.04
usd:
375.14
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Szavaznak a képviselők az alaptörvény hetedik módosításáról az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. június 20-án. A törvényhozás 159 igen, 5 nem szavazattal fogadta el a módosítást a kormány kezdeményezésére, amely szerint az állam alapvető kötelessége az ország alkotmányos önazonosságának és keresztény kultúrájának védelme, és Magyarországra idegen népesség nem telepíthető be.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Megvan, mikor szavaz az Országgyűlés a finn és svéd NATO-csatlakozásról

A Fidesz-frakcióból jött az információ.

Frissítés: Kocsis Máté bejelentette, hogy a finnek csatlakozásáról szóló szavazást előbb megtartják - cikkünk itt olvasható.

Törökországon kívül már csak Magyarország nem ratifikálta a svéd és a finn NATO-csatlakozást. Előbbi kettéválasztotta a szavazást, és Finnország már pénteken zöld utat kaphat, míg Svédországgal további tárgyalásokat tartanak szükségesnek.

Magyarországon a két ország csatlakozásáról együtt szavaz a parlament, a többször, hónapokkal elnapolt voksolásra március 31-én fog sor kerülni. Ezt a Fidesz-frakcióból erősítették meg az atv.hu-nak. A mostani parlamenti ciklusban a március 7-i hét óta tolódik a dátum, utána március 20-áról volt szó, aztán pedig kedden DK-s Vadai Ágnes Facebook-oldaláról kiderült, hogy jövő héten nem lesz parlamenti ülés, vagyis ismét tovább csúszott a ratifikáció. A politikus szerint Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes indoklása az újabb halasztásra úgy szólt: még nem zárultak le "az Európai Bizottsággal folyamatban lévő egyeztetések".

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×