eur:
411.41
usd:
393.62
bux:
79598.73
2024. november 25. hétfő Katalin
Az Üdvhadsereg Szabadegyház Magyarország Új kezdet Háza nappali melegedőjében idejét töltő nő 2021. február 10-én. A várható rendkívüli hideg időre tekintettel vörös kód jelzés lép életbe február 12-én délelőtt tíz órától, és ennek megfelelően adott esetben fogadniuk kell a hajléktalan embereket a nem a számukra fenntartott bentlakásos szociális intézményeknek is.
Nyitókép: Kovács Tamás

A túlélés határára sodródtak a szociális intézmények a rezsiárak miatt

A sokszorosára emelkedett rezsiszámlák a hajléktalanellátó intézményeket is spórolásra kényszerítik, ezt pedig a rászorulók is megszenvedik – mondta az InfoRádiónak a Csak Egyet Szolgálat nappali melegedőjének vezetője.

A Csak Egyet Szolgálat normatív támogatásának értéke már nem ugyanaz, mint 10-12 évvel ezelőtt. Mára nagyon nehéz feladat lett kigazdálkodni a bérleti díjat, a rezsit, valamint a bérköltségeket – mondta Kunszabóné Pataki Panni, és megjegyezte, az eddigi legnagyobb rezsiszámlájuk 180 ezer forint volt a leghidegebb hónapban, most azonban úgy tudtak csak szerződni az MVM-mel, hogy akár 2,5 millió forintig is elmehet egyhavi számlájuk, ami számukra kifizethetetlen.

A szolgálat vezetője jelezte: a szociális intézményeknek nincsenek tartalékaik, többük ezért már a bezárás szélén áll; nem fűtenek megfelelően, de a zuhanyzásra is csak nagyon korlátozottan van lehetőség bizonyos intézményekben.

Nincs mód tévézésre, internetezésére vagy a mobiltelefonok töltésére sem

– sorolta. A Csak Egyet Szolgálat abban a szerencsés helyzetben van, hogy a nyáron férőhelyszámot bővített, amiért visszamenőleg is kapott kompenzációt, ezért van némi tartaléka. Nem tudják ugyan, hogy ezzel túlélik-e az egész fűtési szezont, de egy kicsit több reményük van, mint a többi intézménynek – fogalmazott Kunszabóné Pataki Panni.

A vezető érdeklődésünkre azt is elmondta: szolgálatuk nem kényszerült az ellátás csökkentésére, mert nemcsak a normatívából gazdálkodnak, hanem az alapítvány adományozói is segítik a munkájukat.

Kunszabóné Pataki Panni kiemelte,

a jelenlegi helyzetben nagyon nehéz akár csak fél évre előre kalkulálni.

Mint mondta, a Csak Egyet Szolgálat fél évvel korábban elkezdte átszervezni a támogatási formáit, látva, hogy az infláció miatt a pénz egyre inkább elértéktelenedik. Éppen ezért már arra gyűjtenek felajánlásokat, hogy konkrét termékeket (vaj, kenyér stb.) szerezzenek be.. Hozzátette: tisztában vannak azzal, hogy az emberek egyre nehezebb helyzetbe kerülnek, de remélik, hogy túliék a mostani fűtési szezont.

A szociális szférában mintegy százezer ember dolgozik, egymillió embert ellátva, tehát muszáj, hogy legyen valami elképzelés a szociális rendszer megsegítésére az állam részéről – emelte ki. A szakember reméli, hogy amíg kitart a tartalék, addig jön is majd az ötlet.

Azt is elárulta, hogy a szolgálat tartalékai egy részét arra szabadították fel, hogy a fűtési rendszerűket korszerűsítsék, így csökkentve a rezsiköltségeiket.

„Már voltunk nagyobb bajban, volt, hogy másnap visszavittük a fizetést,

hogy legyen miből enni adni az embereknek, és azt is valahogy túléltük” – fogalmazott Kunszabóné Pataki Panni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×