eur:
402.93
usd:
360.91
bux:
97065.84
2025. május 17. szombat Paszkál
Férfi tankol egy teheráni benzinkúton 2019. november 15-én, miután a kormány jelentős benzináremelést jelentett be. A bejelentés nyomán tüntetések kezdődtek több iráni városban. A tiltakozók utakat zártak le, a rendőrök azonban feloszlatták a tömeget.
Nyitókép: Abedin Taherkenareh

Újabb benzináremelés jöhet

A hatósági árak azonban nem változnak.

Bár a benzinárstop év végéig marad, a kutasoknak már a hatósági árral érintett üzemanyagok után is tagi hozzájárulást kell fizetni a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség kasszájába – írja a pénzcentrum.hu.

A tagi hozzájárulás alóli mentesítés 2022. október 1-jével szűnik meg a hatósági árral érintett üzemanyagoknál – hívta fel a figyelmet a szövetség.

Így a kutasoknak a benzin esetében literenként 1,99 forintot, a gázolajért pedig 1,864 forintot kell befizetni a kasszába.

Ez persze nem érinti a 480-as hatósági árat, de a kereskedők a piaci árakba beépíthetik: vélhetően ez a változás is közrejátszik az drágulásban: a piaci áron tankolóktól a 95-ös benzin literjéért bruttó 25 forinttal kérnek majd többet szerdától, a gázolaj piaci literára pedig bruttó 18 forinttal emelkedik.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.05.19. hétfő, 18:00
Szakáli István Loránd
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány stratégiai igazgatója
Brüsszel figyelmeztet: a magyar gazdaság veszélyes fordulóponthoz érkezett

Brüsszel figyelmeztet: a magyar gazdaság veszélyes fordulóponthoz érkezett

A magas költségvetési hiány, a ragadós infláció, a külső egyensúly törékenysége, a lakáspiaci túlfűtöttség, a pénzügyi szektor kitettsége és a gazdaságpolitika kiszámíthatatlansága – többek között ezekre a problémákra figyelmeztet az Európai Bizottság egy új jelentése a magyar gazdaságra leselkedő kockázatokat sorolva. A dokumentum szerint bár rövid távon óvatos növekedés várható, a strukturális kockázatok középtávon súlyosan veszélyeztethetik az adósságpálya fenntarthatóságát és a versenyképességet. A jelentés különösen aggasztónak tartja a költségvetési helyzetet, valamint a monetáris politika transzmissziós csatornáinak torzulását. Brüsszel egyre sürgetőbbnek látja a célzott reformok végrehajtását.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×