A munkakörülmények nem csak a tanárok, hanem a diákok számára sem megfelelőek – nyilatkozta az InfoRádiónak Sipos Zsóka okleveles gyógypedagógus, aki részt vett a polgári engedetlenségi akcióban.
Mint mondta, a Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat azért csatlakozott az akciósorozathoz, mert szakszolgálati gyógypedagógusokként, pszichológusokként, konduktorokként, fejlesztőpedagógusokként és még sok más szakma képviselőjeként ők is részei a köznevelési rendszer egészének, és fontosnak tartották, hogy részt vegyenek a mozgalomban. Emlékeztetett, a sztrájk arra alkalmas, hogy jelezze a munkavállaló, ha a munkakörülmények nem megfelelőek, akár a munkavállalók számára, akár a szolgáltatást igénybe vevők számára.
A pedagógusok és az oktatáskutatók évek óta jelzik, hogy a köznevelés rendszere recseg-ropog – tette hozzá Sipos Zsóka, aki szerint az oktatáspolitika részéről erre érdemi válaszokat nem kapnak, nem láttak. A sztrájk egy következő lépés volt, amit viszont jelen pillanatban ellehetetlenített a sztrájkrendelet, ezáltal számukra, akiknek az elsődleges az, hogy a gyerekeknek, a családoknak biztosítsák azt, hogy megfelelő, adaptálódni képest jövő generáció lépjen ki az oktatási rendszerből, ez nem biztosított – fogalmazott.
A Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálatnál 81-en csatlakoztak a polgári engedetlenségi akcióhoz.