eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Deutsch Tamás, a FIDESZ-KDNP képviselője az Európai Parlament (EP) plenáris ülésén Strasbourgban 2019. július 16-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Deutsch Tamás: Cseh Katalin próbál apró örömtüzeket gyújtani, de…

Hiába fogadta el az Európai Parlament a momentumos Cseh Katalin jelentését, attól az önkormányzatok nem juthatnak közvetlenül uniós forrásokhoz – jelentette ki Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője. Szerinte az uniós jogszabályok szerint pályázni továbbra is kizárólag a tagállami hatóságoknál lehet.

Európai uniós jogszabályok rendelkeznek arról, hogy a regionális fejlesztési forrásokat milyen rendben tudják a tagállamok fölhasználni – emlékeztetett a Fidesz EP-képviselője. Deutsch Tamás szavai szerint, habár voltak törekvések, a jogszabályok pont ellenkezőleg rendelkeznek: tehát továbbra is a tagállamok kapják a regionális fejlesztési forrásokat – a megosztott felelősség elve alapján –, és a tagállami hatóságok, állami szervek tudják ezeket – pályázati úton – eljuttatni a támogatottaknak, gazdasági szereplőknek civilszervezeteknek, egészségügyi intézményeknek, illetve önkormányzatoknak.

Szó sincs tehát arról – a hatályos az érvényben érő európai uniós jogszabályok alapján –, hogy az önkormányzatok közvetlenül európai uniós forrásokhoz jutának

– ismételte meg. az EP-képviselő hozzátette: amiről az Európai Parlamentben döntés született, az egy úgynevezett saját kezdeményezésű jelentés. Ilyet számtalan tárgyal és fogad el az Európai Parlament; magyar parlamenti analógiával ezeket politikai nyilatkozatoknak lehet minősíteni – magyarázta Deutsch Tamás. „Tulajdonképpen az Európai Parlament óhajait, a jövőre vonatkozó ködös elképzeléseit fogalmazzák meg ezek a jelentések, egy ilyenről van szó” – fejtette ki.

A fideszes politikus megismételte, a fentiek alapján nemhogy nem változik meg a pályázatokra vonatkozó szabály, hanem amiről az EP döntött, az ellentétes azzal, ami az európai uniós fejlesztési források felhasználására vonatkozó jogi rendelkezés. „Tehát csak azt tudom mondani, hogy Cseh Katalin jelentését az Európai Parlament baloldali többsége lelkesen támogatta; ezt a badarságot ismerjük, mely fel akarja rúgni […] a sok-sok uniós költségvetési ciklus óta kialakult és hatékonyan működő rendszert, de ez az elképzelés korábban sem jelent meg, és jelenleg sem jelenik meg az uniós jogszabályokban […] – adott hangot véleményének Deutsch Tamás –

Értem én, hogy Cseh Katalin próbál apró örömtüzeket gyújtogatni, ott melegedik ezen örömtüzek mellett Karácsony Gergely, csak a jogi rendszer az ettől gyökeresen eltérő.”
KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×