eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
A német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina fecskendőkben előkészítve a harmadik, emlékeztető adag oltásához a hatvani Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet oltópontján augusztus 11-én.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Még újabb csoportoknak tehetik kötelezővé a harmadik oltást

Friss információk a Kormányinfóról.

A koronavírus-járvány terjedése miatt a kormány a szerdai ülésén döntött három szigorításról. Szombattól kötelező egy sor zárt térben a maszkviselés (a részletszabályokról itt írtunk), az 500 főnél nagyobb rendezvényeket csak védettségi igazolvánnyal rendelkezők látogathatják, továbbá kötelezővé teszik a harmadik oltás felvételét az egészségügyben.

Ez utóbbival kapcsolatban Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter elmondta: minden adat szerint fél év alatt lecsökken a két oltásdózis nyújtotta védettség, ezért indokolt ennyi idő után a harmadik oltás felvétele. Az egészségügyben kötelezővé fogják tenni (egyelőre nem tudni, mikortól), és

az államigazgatáson belül is terveznek ilyen intézkedést,

hogy jó példával járjanak elöl.

Az egészségügyre vonatkozó szabályozás szerint a második oltás utáni 7. hónap végégi kell felvenni a harmadik dózist. Gulyás Gergely kérdésre adott válaszában sejtette, hogy aki nem veszi fel a harmadik oltást, nem dolgozhat tovább az egészségügyben.

Szóba került az állami fenntartású iskolákban dolgozóknál bevezetett kötelező oltakozás - náluk egyelőre a két dózis maradt a szabály, itt nem hozott a kormány új döntést (viszont a szakszervezetek javaslata nyomán nem is változtattak rajta, hogy ne legyen kötelező vagy például a védettségi igazolvány is elegendő legyen). A pedagógusok 86-87 százaléka oltott Gulyás Gergely elmondása szerint.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×