eur:
413.98
usd:
396.51
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője, Arató Gergely, a Demokratikus Koalíció frakcióvezető-helyettese, Harangozó Tamás, az MSZP frakcióvezető-helyettese, Stummer János, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának jobbikos elnöke, Lukács László György, a Jobbik képviselője, Keresztes László Lóránt, az LMP frakcióvezetője, Nacsa Lőrinc, a KDNP képviselője, Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője, Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere, Pintér Sándor belügyminiszter és Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár (b-j) az új koronavírusról tartott egyeztetéséről Budapesten, a Belügyminisztériumban 2020. február 27-én.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Hétfőre nemzetbiztonsági bizottsági ülést tervez az ellenzék

Azt kéri a kormánypárti tagoktól, hogy ne akadályozza a munkát.

Az ellenzéki pártok arra szólítják fel az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának kormánypárti tagjait, hogy ne akadályozzák meg, hogy a testület hétfőn megvitassa a Pegasus nevű kémprogrammal kapcsolatos megfigyelési ügyet.

A DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd által jegyzett közleményben az ellenzéki pártok azt kérik, a Fidesz és a KDNP ne akadályozza az igazság kiderülését.

Ha a bizottság kormánypárti tagjai (a héttagú bizottságban három fideszes és egy KDNP-s képviselő vesz részt) nem lesznek ott a hétfői ülésen, akkor azt az ellenzék beismerő vallomásnak értékeli, és ezért a kormánypártoknak vállalniuk kell a felelősséget (lévén ha nem lesznek ott, határozatképtelen lenne az ülés, így meg sem lehet tartani).

Szerintük az elmúlt napokban

"a rendszerváltás óta eltelt évtizedek legkomolyabb lehallgatási botrányára derült fény".

A tizenhét ország tényfeltáró újságíróinak összehangolt oknyomozó munkájával felderített információk Magyarország vonatkozásában arra a következtetésre jutottak, hogy az Orbán-kormány több száz magyar állampolgárt - köztük független újságírókat, ellenzéki politikusokat, üzletembereket, ügyvédeket - figyelhetett meg, hallgathatott le a mobiltelefonra telepíthető Pegasus nevű izraeli kémszoftverrel - írták.

Az ellenzéki pártok szerint az Orbán-kormány miniszterei egymásnak "ellentmondó, mismásoló nyilatkozatokat" adtak, nem cáfolva a Pegasus alkalmazását. Hozzátették, Stummer János, a nemzetbiztonsági bizottság jobbikos elnöke hétfőre összehívta a testületet, és Pintér Sándor belügyminiszter, valamint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter jelezte is, hogy zárt ülésen, de hajlandóak a feltett kérdésekre válaszolni.

Az ellenzéki pártok a többi között arra várnak választ, hogy

megvásárolta-e valamelyik hazai szakszolgálat a Pegasus nevű megfigyelőprogramot, illetve ki adott a megfigyelésekre engedélyt.

A nemzetbiztonsági bizottság három ellenzéki tagja vasárnap kezdeményezte a testület összehívását a megfigyelési botrány miatt, mire Halász János, a bizottság fideszes alelnöke azt közölte, nem indokolt a bizottság ülésének összehívása, Magyarországon a nemzetbiztonsági szervek maradéktalanul betartják a törvényeket, működésük során mindig a jogszabályoknak megfelelően járnak el.

Stummer János, a bizottság jobbikos elnöke a Facebook-oldalán pénteken közölte: Süli János is meghívót kap a rendkívüli ülésre, miután megjelent, hogy Aszódi Attila államtitkárt is megcélozhatták a Pegasussal, amikor a Paks II. miatt nézeteltérése volt Süli János miniszterrel.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×