eur:
409.25
usd:
375.59
bux:
74408.72
2024. november 5. kedd Imre
Közmunkások vágják a parlagfüvet Nagyszénás belterületén 2013. július 29-én. A hatóság július 1-jétől eljárást indít azok ellen, akik elmulasztják a parlagfű-mentesítést.
Nyitókép: Rosta Tibor

Kevesebb jut jövőre közmunkabérre – megvan az indoklás

Két típusú közmunka volt eddig, az egyiket kivezetik; a "tsz-szerűen" működő kis gazdaságok a saját lábukra állnak – tudta meg az InfoRádió.

Csökkentették a közmunkásokra fordítható pénzt a 2022-es költségvetésben 165 helyett 120 milliárd forint az elkülönített pénz. Ennek oka azonban az, hogy eddig kétfajta közmunka létezett, és az egyiket kivezették a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége szerint.

"Volt a sima közmunka, és volt az értékteremtő, utóbbiban kis tsz-ekként dolgoztatták az embereket, ezek kifutási ideje most eljött, ezeknek a kis gazdaságoknak a saját lábukra kell állni, innen tehát jönnek vissza összegek, az értékteremtő közmunka már nem finanszírozódik. A sima közmunkával kapcsolatban azt látom én is, hogy az ország egyes területein nem csökken az igény iránta, máshol viszont igen, ilyen főleg a főváros környéke, a Balaton régió és Közép-Magyarország" – ecsetelte az InfoRádióban Schmidt Jenő.

A szervezet elnöke úgy gondolja,

ahol kell, ott lesz elég közmunkás.

"Vélhetően az a környék, amely szegényebb, és nincs annyi adóbevétel, ott a közmunkában élők aránya magas, ott nem fognak ebből a programból kiesni, meg tudják ugyanezt valósítani. Ahol több az adóbevétel és kevesebb a közmunkás, ott pedig nem fog fejtörést okozni ez a probléma."

Schmidt Jenő szerint azzal lehet még "játszani", hogy a 90 százalékos helyett csak 70 százalékos támogatást kapnak az önkormányzatok, ami azt jelenti, hogy 30 százalékot nekik kell hozzátenni a bérek, járulékok és egyéb költségek fizetéséhez, de arra nem számít, hogy bárki pénzhiány miatt kiesne a közmunka rendszeréből.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×