eur:
407.44
usd:
385.15
bux:
78007.08
2024. november 19. kedd Erzsébet
Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem (SE) rektora a digitális terápiák hazai fejlesztése érdekében kötött stratégiai együttműködési megállapodás aláírásán az Innovációs és Technológiai Minisztériumban (ITM) 2020. május 25-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Ezért nem kapnak előbb oltást a sportolók az időseknél

Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora a DIGI Sport televíziójában hosszabban szólt a koronavírus-védőoltásról.

Egy héttel ezelőtt a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Kulcsár Krisztián tisztázta, ha a 2021-re halasztott tokiói olimpián csak védőoltással lehet csak részt venni, akkor emiatt alighanem mindenki beoltatja magát. Az azonban kérdés, mikor juthatnak oltáshoz a sportolók, ugyanis a milliós idős korosztály előrébb van a sportolóknál az oltási terv szerint.

"Látva a hangulatot, az óhaj afelé hajlik, hogy a sportolók beoltsák magukat, hogy tudjanak edzeni veszélyeztetés és veszélyeztetettség nélkül" - mondta korábban a DIGI Sportnak a sportvezető.

Ezzel kapcsolatban most Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora tette egyértelművé, hogy nem lehet az idősek elé venni az élsportolókat.

"Sokan kérdezik, hogy mi lenne, hogy ha a sportolókat beoltanák, és nyugodtan tudnának az olimpiára készülni, a futballválogatott Eb-re menni, a vízilabdás lányok kiharcolni az olimpiai részvételt. Én úgy vagyok vele: amikor azt látjuk, hogy idős emberek súlyosabb lefolyású betegségben szenvednek, akkor azt mondom, hogy

első körben mindenképpen a kitett személyeket kell oltani"

- fogalmazott kategorikusan Merkely Béla, aki szerint "nem lenne etikus", hogy előre vegyék a sportolókat.

Közben azért megosztja a kérdés a sportvilágot: a NOB-ban vannak hangok, hogy

  • a sportolók közül legalább az olimpiai résztvevőket vegyék előre, de olyanok is, hogy
  • nem lehet ezt megtenni azokkal, akiknek a leginkább kell az oltás.

Tokióban közben a járványszámok egyre rosszabbak, a japánok négyötöde pedig az olimpia törlését kívánja.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×