Infostart.hu
eur:
354.66
usd:
311.62
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál
Keir Starmer brit miniszterelnök nyilatkozik a sajtó munkatársainak a világ hét iparilag legfejlettebb államát tömörítő csoport, a G7 csúcstalálkozóján a kanadai Kananaskisban 2025. június 16-án.
Nyitókép: MTI/AP/Reuters pool/Suzanne Plunkett

Keir Starmer az ukrajnai tűzszünetről: még sosem voltunk ilyen közel

Donald Trump amerikai elnök közbejárása az ukrajnai háború ügyében megteremtette egy tűzszünet valós esélyét - jelentette ki Keir Starmer brit miniszterelnök szerdán, hozzátéve, hogy Nagy-Britannia szükség esetén kész "növelni a nyomást" Oroszországra.

Szövetségeseivel folytatott szerdai videóbeszélgetése során a brit kormányfő kijelentette, hogy Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki alaszkai találkozója "nagyon fontos", tekintettel a kilátásban lévő tűzszünetre esélyére.

Az úgynevezett tettrekészek koalíciójának társelnöke kijelentette: "ahogyan a folyamatban lévő konfliktus három és fél éve alatt most először mondtam Trump elnöknek, eddig soha nem jutottunk ilyen közel egy ténylegesen megvalósítható megoldás kilátásához, a tűzszünethez vezető megvalósítható úthoz. Most pedig megvan az esélyünk, köszönhetően az elnök munkájának" - tette hozzá Starmer.

Starmer közölte Donald Trump amerikai elnökkel és az európai vezetőkkel, hogy az Egyesült Királyság Ukrajna iránti támogatása rendíthetetlen, és az Oroszországgal kötendő békeszerződésnek erős biztonsági garanciákat kell tartalmazni Ukrajna számára.

"A miniszterelnök világosan kifejtette, hogy az Ukrajna iránti támogatásunk rendíthetetlen - a nemzetközi határokat erővel nem szabad megváltoztatni, és Ukrajnának erős és hiteles biztonsági garanciákat kell kapnia a szerződés részeként, hogy megvédhesse a területi épségét" - áll a Downing Street-i hivatal által a miniszterelnök beszélgetéséről kiadott közleményben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön közölte, 40 napos "offenzívát" hagyott jóvá oroszországi célpontok ellen, miután a hírszerzés (SZBU) vezetőjével egyeztetett. Az ukrán államfő elmondása szerint ezzel akar nyomást gyakorolni Moszkvára, és kikényszeríteni a háború végét. Közben az éjszaka folyamán robbanásokat jelentettek Kijevből. Az ukrán légierő később egy Kijev felé tartó ballisztikus rakétára figyelmeztetett. Vitalij Klicsko polgármester elmondta, a rakéta törmeléke nyílt területen zuhant le a Darnickij kerületben, ahol tűz ütött ki egy raktárépületben. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×