eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
A koronavírus-járvány ellen elrendelt intézkedések miatt néptelen utcán kel át egy ultraortodox zsidó férfi az izraeli Bné-Berakban a pészah ünnep kezdetének napján, 2020. április 8-án.
Nyitókép: Oded Balilty

Pikáns kijárási helyzet: vannak olyan utcák, amelyeknek csak az egyik fele budapesti

Gyál és Budakeszi érdekes példákat szolgáltat a fővárosi határtelepülések furcsa helyzeteire.

A pénteki bejelentések alapján hétfőtől a Pest megyeiekre már a vidékiekre érvényes lazítások vonatkoznak a járványhelyzetben, a budapestieknek még várniuk kell. A Blikk azonban talált néhány helyet, ahol néhány méterre élnek egymástól Pest megyeiek és budapestiek, ilyen a közigazgatási helyzet.

Budakeszi

A fővárosi határban egy kertvendéglő áll, de oda csak az utcája egyik felében élők mehetnek be, ők a kertjükben bulit is tarthatnak, a másik felében élők viszont csak tisztes távolból végignézhetik mindezt.

A lap egy olvasóját egészségügyi intézményben kezelik régóta, ugyanennek az utcának a végén, de csak az utca egyik oldalán mehet el a buszmegállóig, a másik felén nem.

Gyál

A másik határtelepülésen is hasonló a helyzet, a lakók nem értik, hogy "foghatja fel a vírus", hogy náluk épp Budapesten vagy Pest megyében jár. Ami még pikánsabbá teszi a helyzetet, hogy két barátra, akik a "határ" egyik felén laknak, ez vonatkozik: egyikük átmehet a másikukhoz, másikuk az egyikükhöz viszont nem.

Ha a szombat délutánra ígért bejelentés mindent meghagy az eddigi rendben, az utca egyik felén lehet 200 fő alatti lagzit tartani, a másikon nem.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×