Infostart.hu
eur:
399.62
usd:
341.85
bux:
99921.45
2025. július 12. szombat Dalma, Izabella
A Városligetbe tervezett Magyar Zene Háza a Városliget Zrt. által közreadott látványterven. Augusztus végéig megkezdődik a világhírű japán építész, Fudzsimoto Szu által tervezett Magyar Zene Háza építése a Liget Budapest projekt keretében; az oktatási, múzeumi intézményként és koncerthelyszínként is szolgáló épület 2020 végén nyithatja meg kapuit.
Nyitókép: MTI/Városliget Zrt.

Mérföldkőhöz érkezett a Magyar Zene Háza kivitelezése

Ütemterv szerint halad a Magyar Zene Háza kivitelezése, a legjobb nemzetközi középületnek választott komplexum elérte a legmagasabb pontját. Az építkezés látványos munkálatokkal folytatódik – tájékoztatta az Inforádiót Gyorgyevics Benedek, a Liget Budapest Projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatója.

Mérföldkőhöz érkezett a Magyar Zene Házának a kivitelezése. Fudzsimoto Szú japán sztárépítész és magyar partnere, az M-Teampannon által megálmodott légies épület, a „zenei csodák palotájának” a szerkezete elérte a legmagasabb pontját, így a megvalósítás olyan fázisai következnek, amelyek az épület architektúrájának a legizgalmasabb részei vonatkoznak – fogalmazott a Liget Budapest Projekt megvalósításáért felelős Városliget Zrt. vezérigazgatója. A bokréta kitűzése – zárt körben – szintén a napokban megtörtént, amely esemény hatalmas ünnep volt azon több száz kivitelező, munkás és szakember számára, aki a helyszínen dolgozik, hiszen

innentől kezdve világosak azok a kontúrok, amik között a szerkezetépítési munkálatok folytatódnak

– tette hozzá Gyorgyevics Benedek.

Gyorgyevics Benedek, a beruházó Városliget Zrt. vezérigazgatója, Baán László, a Liget Budapest projekt miniszteri biztosa, a Szépművészeti Múzeum-Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója és Batta András Erkel Ferenc-díjas zenetörténész, egyetemi tanár (b-j) a Magyar Zene Háza építési területén tartott bejáráson 2020. február 4-én. A Liget Budapest projekt keretében épülő intézmény 2021 második felében nyithatja meg kapuit a látogatók előtt.
MTI/Balogh Zoltán
Gyorgyevics Benedek, a beruházó Városliget Zrt. vezérigazgatója, Baán László, a Liget Budapest projekt miniszteri biztosa, a Szépművészeti Múzeum-Magyar Nemzeti Galéria főigazgatója és Batta András Erkel Ferenc-díjas zenetörténész, egyetemi tanár (b-j) a Magyar Zene Háza építési területén tartott bejáráson 2020. február 4-én. A Liget Budapest projekt keretében épülő intézmény 2021 második felében nyithatja meg kapuit a látogatók előtt. MTI/Balogh Zoltán

Hamarosan helyére kerülhet a teljesen áttetsző és transzparans épület organikusan hullámzó, helyenként lyukacsos tetőszerkezete, amelynek az áttörésein a fák helyenként teljesen egészében át is nőnek majd – emelte ki a vezérigazgató –, valamint azok az egyedi üveghomlokzati elemek, azok a 11-13 méter magas üvegtáblák, amelyek a park felől érkezők számára az épületet jellemezni fogják. És, miután a most helyére került tartószerkezet magasabb az építési kerítésnél, a további munkálatok bárki számára láthatók lesznek, akik a Paál László vagy az Olof Palme sétány irányából közelíti meg az egykori Hungexpo-romok helyén épülő Magyar Zene Házát, amely jóval kisebb területet használ a korábbi burkolt felületnél a parkban, ezáltal több mint

10 ezer négyzetméternyi zöldterületet szabadul fel.

Az állandó és az időszaki kiállító tér a föld felszín alatt kapott helyet, mint ahogy egy egészen különleges akusztikai élményt biztosító hangdóm is. Mint a szakember elárulta, az egyik legkülönlegesebb célkitűzés az volt, hogy maga az épület a legkisebb környezeti megterhelést jelentse a park és Budapest számára, ezért egy különleges geotermikus energiát használó, talajszondás megoldással fogják hűteni és fűteni a létesítményt. Az ehhez kapcsolódó több mint 120 talajszonda telepítése a napokban zajlik. Továbbá egy korábbi megállapodás értelmében a Főtávval és fővárossal közösen egy olyan hűtőberendezést is létrehoznak, ami a közelben található műjégpálya kapacitását használja, ezáltal sem a fűtés, sem a hűtés tekintetében nincs szükség az épületben helyszíni szennyező forrásra, vagyis a Liget Budapest Projekt több intézményéhez hasonlóan, a Magyar Zene Háza esetében is

zéróemissziós terhelésre törekszenek,

hangsúlyozta a vezérigazgató.

Tervek szerint 2021 második felében, év végére a közönségforgalmi terek is elkészülhetnek és a nagyközönség számára is birtokba vehető lesz a Magyar Zene Háza.

Az InfoRádió Aréna című műsorának szerda esti vendége 18 órától Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, a Liget Budapest projekt miniszteri biztosa.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Két hétre kiképzőtáborba vonul Peter Pellegrini és védelmi minisztere is

Peter Pellegrini szlovák köztársasági elnök és Robert Kaliňák védelmi miniszter belépett a hadsereg tartalékos állományába – erről csütörtökön számoltak be közös sajtótájékoztatójukon a Törökhegy nevű katonai kiképzőtéren, az Erdőháti katonai körzetben, ahol a szlovák nemzeti védelmi erők kiépítésének kísérleti projektje zajlik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.14. hétfő, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×