eur:
392.73
usd:
362.99
bux:
72132.83
2024. július 8. hétfő Ellák
A Nemzeti Mobilfizetési Rendszer applikációja egy telefon kijelzőjén egy információs tábla előtt a budapesti Tisztviselőtelepen 2017. december 22-én. Kísérleti jelleggel hagyományos és intelligens megoldásokra épülő támogatási rendszert vezetett be a mobil parkolás megkönnyítésére a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. a budapesti Tisztviselőtelepen és a József Attila lakótelepen. Az eligazodást 254 ponton járda- és útburkolati jelek, matricák, száznál is több tájékoztató tábla, valamint jeladó berendezésekre épülő okostelefonos alkalmazás támogatja.
Nyitókép: Mohai Balázs

Nagyon pörög a mobilfizetés

Tavaly 30 milliárd forintos forgalmat bonyolított a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. által üzemeltetett Nemzeti Mobilfizetési Rendszer.

Az online rendszeren keresztül 2019-ben több mint 37 millió mobilfizetési tranzakció valósult meg, ami jelentős növekedés a 2018-ban elért 33,3 millió ügylethez viszonyítva.

Tavaly az egész évet tekintve a rendszerben

  • 34,3 millió alkalommal fizettek a parkolásért,
  • 2,6 millió e-matricát, HU-GO TopUp és viszonylati jegyet vásároltak,
  • közlekedési mobiljegyből pedig a tavaly júniusi és decemberi időszakban 96 ezret értékesítettek.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×