eur:
410.99
usd:
392.15
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília

Hármas holtversenyt is vár a Nézőpont a magyar EP-választáson

Az ezüstéremért három lista teljesen egyenlő esélyekkel száll harcba - két mandátumot érhet ez az MSZP-P-nek, a Jobbiknak és a DK-nak.

A Magyar Nemzet megrendelésére négyezer fő megkérdezésével, május 2. és 19. között végzett közvéleménykutatást a Nézőpont Intézet, hogy megtudja, hogyan állnak a magyarországi pártok az EP-választási kampány hajrájában.

A kutatásból kiderül: 32 százalékos részvétel mellett a Fidesz-KDNP a voksok 54 százalékát söpörheti be, ami nagyobb győzelem lenne, mint az öt évvel ezelőtti.

Az ezüstérmen három "versenyző" osztozna: a nagyot hajrázó DK, valamint a Jobbik és az MSZP-P is 10-10-10 százalékon áll, de mandátumhoz juthat még a Momentum és az LMP is.

Apropó mandátumok: 13 székhez jutna az új Európai Parlamentben a Fidesz-KDNP az eddigi 12 helyett, a második helyen állok 2-2 mandátummal kell, hogy beérjék, a Momentum és az LMP 1-1-gyel.

A 3 százalékon álló Kétfarkú Kutyapárt, a 2 százalékos Mi Hazánk nem kerülne be az EU-s törvényhozásba.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Szeptemberben is érdemben nőttek a bérek Magyarországon a KSH friss adatai szerint, bár az emelkedés mértéke kissé lassult az előző hónapokhoz képest. Az alacsony infláció miatt azonban a keresetek reálértéke kifejezetten gyorsan emelkedik. Az már biztos, hogy a bérek vásárlóerejének növekedése olyan gyors lesz idén (éves átlagban), amilyet csak néhányszor lehetett látni az elmúlt évtizedekben. Jövőre azonban már az ideinél jóval kisebb mértékben nőhetnek a bérek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×