eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Szakemberek tisztítják a Vizafogói Mártír Emlékművet a XIII. kerületi Népfürdő utcánál, miután ismeretlen tettes antiszemita feliratokat festett az emlékműre.
Nyitókép: MTI/Marjai János

Csökkent az antiszemita gyűlöletcselekmények száma tavaly Magyarországon

Európában nőtt, Magyarországon viszont csökkent az antiszemita gyűlöletcselekmények száma 2018-ban - közölte a magyarországi antiszemita incidensekről szóló éves jelentése alapján a Tett és Védelem Alapítvány pénteken.

Azt írták, tavaly 32 antiszemita gyűlöletcselekményt regisztráltak, néggyel kevesebbet, mint 2017-ben. 2016-ban 48, 2015-ben 52, 2014-ben pedig 37 ilyen eset történt.

A 2018-as esetek közül három támadás, tíz rongálás, 19 pedig gyűlöletbeszéd volt. Az elkövetők minden esetben férfiak voltak, szervezettséget nem állapított meg az alapítvány - tudatták.

Hozzátették, 2018 áprilisában kiemelkedően magas volt az ilyen cselekmények száma.

Kitértek arra is, az antiszemita gyűlöletcselekmények száma 2018-ban jelentősen növekedett Európa két legnagyobb zsidó közösségével rendelkező országában, Nagy-Britanniában és Franciaországban. Előbbiben egymillió lakosra 25, utóbbiban 8,1 ilyen cselekmény jut. Magyarországon ez a mutató 3,4 - fűzték hozzá.

Az alapítvány hat éve készít éves jelentést az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet által javasolt módszertan alapján az előző évben történt antiszemita gyűlöletcselekményekről.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×