eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
A leégett nádas Fonyód közelében 2019. április 9-én. A Turul utca és az M7-es autópálya közötti szakaszon április 4-én kigyulladt, százhektáros területen leégett berek oltása egy napig tartott.
Nyitókép: MTI/Varga György

Holdbéli táj keletkezett Magyarországon - galéria

Hatalmas, mintegy százhektáros területen égett le a nádas (berek) Fonyód közelében. A Turul utca és az M7-es autópálya közötti szakaszon április 4-én kigyulladt, százhektáros területen leégett berek oltása egy napig tartott.

A nád kulcsfontosságú a vízi ökoszisztémában, rengeteg olyan élőlénynek nyújt élőhelyet, táplálékot, szaporodási helyet, amelyek máshol nem tudnának létezni. A nád égése, égetése tehát a hozzá kapcsolódó élőközösséget is károsítja: ezen a 100 hektáron a madarak, a rovarok, algák és baktériumok sem találják már meg a megfelelő életkörülményeket.

Az érintett területen a kétéltűek valószínűleg elpusztultak, a most érkező vízimadarak pedig új életterületet kénytelenek keresni maguknak

- mondta korábban az InfoRádióban Tóth Viktor, az MTA Balatoni Limnológiai Intézetének a nádasokkal foglalkozó munkatársa.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 7. 10:51
×
×
×
×