eur:
411.19
usd:
394.46
bux:
0
2024. december 27. péntek János
Utasok szállnak fel a Wizz Air légitársaság stockholmi járatára a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 2017. október 4-én. Október végétől változnak egyes diszkont légitársaságok kézipoggyászra vonatkozó szabályai, a Wizz Air ingyenesen enged fel egy, a korábbinál nagyobb kézipoggyászt a fedélzetre, a Ryanair fejenként kettő helyett egy, kisméretű kézitáskát engedélyez az utastérben.
Nyitókép: MTI Fotó: Kovács Tamás

Hallani sem akar a bírságról a Ryanair és a Wizz

Összesen 125 millió forintnyi büntetés megfizetését tagadja meg a két légi cég, amely a fővárosi kormányhivatal szerint nyáron jelentős károkat okozott utasainak. Voltak, akik Las Palmason tudták meg, hogy csomagjaikat nem hozták el.

Sem a Ryanair, sem a WizzAir nem fizette be az október 10-ei határidőig azt a bírságot, amelyet még szeptember végén szabtak ki rájuk tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt - írja a Vg.hu.

A budapesti kormányhivatal a Világgazdaság kérdésére közölte,

mindkét cég fellebbezett az elsőfokú ítélettel szemben.

A másodfokon eljáró hatóságnak 60 napja van ítélete meghozatalára. Ez azt is jelenti, hogy a büntetés megfizetésére mindenképpen időt nyertek a társaságok, akkor is, ha helyben hagyják az elsőfokú ítéletet.

Mint ismert, a BRFK az ír hátterű légi céget 100, a Wizzt 25 millió forintra büntette nyári poggyászkezelési esetekkel, illetve utasfelvétellel kapcsolatos súlyos mulasztások miatt.

A Wizz több nyári gépénél előfordult, hogy nem fértek fel az utasok a gépre.

A Ryanairnél két, Las Palmasra érkező repülővel lehettek gondok. Az egyik esetben csak az érkező terminálon közölték az utasokkal, hogy

egyes csomagjaik Budapesten maradtak, a másiknál már a fedélzeten ülő utasokat túlsúlyra hivatkozva tájékoztatták arról, hogy nem minden csomagot tudnak elvinni, és száljon le, aki nem akar a csomagja nélkül menni.
Címlapról ajánljuk
Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

Cserhalmi György: „Nem vagyok hajlandó rosszul lenni!”

A magyar színház- és filmművészet megkerülhetetlen alakja, és bár mostanában csak ritkán tűnik fel a vásznon, de mégis jelen van. Azt mondja, akik kíváncsiak rá, megtalálják, de tanítani nem akar, csak beszélgetni. Cserhalmi György szerint egy időtálló alkotás és a szakmai párbeszéd legfőbb építőköve egyaránt a kölcsönös bizalom. Úgy véli, a színművészeknek a színház az anyukájuk, a film pedig a mostoha papájuk, aki „hol kedves, hol nem”.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×