A Magyar Közlönyben megjelent, így hatályba is lépett az a kormányrendelet, amely értelmében az ELTE-n nem indulhat meg a társadalmi nemek tudománya kurzus, a Közép-európai Egyetem azonban nem szünteti meg a képzést.
Amerikában akkreditált képzésekkel folytatja a társadalmi nemek tudománya oktatását a Közép-európai Egyetem - közölte az InfoRádióban Fodor Éva rektorhelyettes.
"Nálunk az Egyesült Államokban akkreditált szak is működik, nem csak a Magyarországon elismert. A magyar kormány - tollvonásával - csak az utóbbiakat szüntette meg. Így tehát a másik keretei között tudjuk folytatni az oktatást"
- tette egyértelművé Fodor Éva.
Hangsúlyozta, az Egyesült Államokban akkreditált diplomával is el lehet helyezkedni Magyarországon. Megismételte azt is: a CEU nem ért egyet a képzés megszüntetésével.
"Azt gondoljuk, a társadalmi nemek tudománya egy világszerte elismert tudományág, ami nagyon fontos tudást és ismereteket ad ahhoz, hogy megismerjük társadalmunkat, magunkat, az irodalmunkat. Ha ez nem lenne, sokkal kevesebbet tudnánk"
- emelte ki még Fodor. Ezen kívül szerinte praktikus ismereteket is ad a genderszak: olyanokat, amelyek a társadalompolitikai döntésekhez nagyon hasznosak lennének.
Az intézmény vezetése igyekezett meggyőzni a kormányt arról, hogy a szak kivezetése káros. Ennek ellenére pénteken megszületett az erről szóló kormányhatározat, amely hatályba is lépett. Az intézkedés az ELTE-t is érinti, amely így nem indíthatja el jövő év szeptemberében a társadalmi nemek tudománya képzést.
KAPCSOLÓDÓ HANG
KezdőlapBelföldA CEU-nak van megoldása arra, hogy megmaradhasson a genderképzés
Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.
Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.