A Magyar Idők arról ír, hogy elnökségi ülésen veszi napirendre az MSZP azon képviselői ügyét, akik a frakciófegyelmet felrúgva nemmel szavaztak a képviselői fizetésemelést biztosító javaslatra – legalábbis ez derül ki az MSZP elnökének a laphoz eljutott leveléből. Tóth Bertalan a cikk szerint úgy fogalmazott: olyan nem lehet, hogy valamivel egy képviselő nem ért egyet, de a fizetésemelést muszáj hazavinnie.
A Népszava összeállításából kiderül: különös helyzetet teremtett, hogy a hatóságok meghirdették: visszaválthatók a valsartantartalmú vérnyomás-csökkentő gyógyszerek, a patikák pedig nyugta, bizonylat nélkül is kifizetik a térítési díjat. Ezzel ugyanis olyanoknak is fizetnek a szennyezett gyógyszerért, akik a közgyógyellátásban ingyen jutottak a készítményhez. A gyógyszereket eközben vizsgálják, várhatóan szeptemberre derül ki, milyen egészségkockázatoknak voltak kitéve a betegek.
A Portfolio az Európai Bizottság foglalkoztatási és szociális fejleményekről szóló jelentésére hivatkozva azt írja: a gazdaság dinamikus bővülése után megindult a foglalkoztatás növelése az unióban. Az egyre feszesebbé váló munkaerőpiac nyertesei a kelet-közép-európai dolgozók, a régióban ugyanis érdemben növekedtek a keresetek, és a munkaerőhiány miatt tovább növekedhetnek. Az uniós munkaerőpiacon az iparban, az építőiparban és a mezőgazdaságban csökken a foglalkoztatás, miközben a szolgáltató szektorban dinamikusan nő.
A Világgazdaság arról ír, hogy miközben 2018 első négy hónapjában 7 százalékkal 7,9 ezer tonnára csökkent a tojás importja a tavaly január-áprilisi időszakhoz képest Magyarországon, a kivitel csaknem 8 százalékkal 3,5 ezer tonnára emelkedett. A tojásexportőrök számára jó pozíciókat biztosít, hogy míg Magyarországon június elején 2026 forint volt 100 darab étkezési tojás csomagolóhelyi ára, addig Lengyelországban 3031, Ausztriában pedig 4190 forint.
A Pénzcentrum.hu cikke szerint egyre komolyabb problémát okoz a zöldség-gyümölcs ágazatban a munkaerőhiány. A napszámosok az online gazdasági portál szerint ugyanakkor egészen elképesztő összegeket kérnek, van olyan termelő, aki azt mondta, lassan leszámol a gyümölcstermesztéssel, mert annyira nem éri meg: örülni, ha idén nullára jön ki a szezon végén és nem fizet rá.