eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Felkészületlenül éri a cégeket az online számlázás - lapszemle

A szakszervezetek is egyszerűsítenék a cafeteria rendszerét, négyszer jobban nőnek a bérek a nyugellátásoknál, légkondicionálóra szívesebben költünk, mint a fűtés korszerűsítésére.

Egyetértenek a szakszervezetek és a munkaadók a béren kívüli juttatások adókedvezményének egyszerűsítésével, amennyiben nem csökkennek a nettó jövedelmek – közli a Magyar Idők. A lap szerint az új rendszer bérversenyt hoz, a cafeteria pedig hosszú távon nem kifizetődő, mert egyebek mellett a nyugdíjalapba sem számít bele.

A Népszava arról ír, hogy a bérek négyszer jobban nőttek az utóbbi években a nyugellátásoknál, így – amint a lap fogalmaz – az idősek rohamtempóban szegényednek, a kormányt pedig láthatóan hidegen hagyja a probléma. A Nyugdíjas Parlament Országos Egyesület megyénként megszervezett tavalyi találkozóin a legtöbben a várható inflációval megegyező nyugdíjemelés mellett az előző év nettó átlagbér-növekedésével is számoló svájci indexálás visszaállítását kérték.

A Világgazdaságban arról olvashatnak, hogy a légkondicionálókat, azaz a hűtést saját kényelemből megfizetik a lakók, a fűtéskorszerűsítésre viszont jóval kevesebbet áldoznak. A lakások több mint tizedét már légkondicionálóval kínálják eladásra, a fűtéskorszerűsítések nyoma viszont tíz évre visszatekintve sem igazán mutatható ki az elmúlt hat hónapban feladott fővárosi lakáshirdetések alapján. Bővebben a témáról 9 órától, Üzleti Reggeli című műsorunkban hallhatnak.

A Portfolio.hu szerint Magyarországon nagyon sok az olyan óriási családi ház, ami gyakorlatilag senkinek sem kell. E házak fenntartása egy vagyonba kerül, felújítása úgy szintén, és még eladni is nehéz őket. Ráadásul a lakásokhoz képest folyamatos a relatív értékvesztésük, vagyis minél tovább vár valaki a költözéssel, a házért kapott összeg egyre kevesebbre lesz elég a lakások piacán. Összességében tehát az óriási méretű családi házak tulajdonosai könnyen a 22-es csapdájában érezhetik magukat.

A Világgazdaságban arról olvashatnak, hogy a cégek jelentős része nincs felkészülve a július 1-jétől életbe lépő online számlázásra. A napilapnak adószakértők elmondták, számos vállalat még nem kötötte össze számlázórendszerét a NAV-val. A felkészülési idő rövidsége több meghatározó cégnek is problémát okoz. Van olyan cég, amely előzetesen jelezte az adóhatóságnak, hogy csúszni fog a bevezetéssel és méltányosságot kért. Az adatszolgáltatási kötelezettség nem teljesítése miatt a cégek számlánként 500 ezer forintos mulasztási bírsággal sújthatók.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×