eur:
411.23
usd:
392.75
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Újabb áfacsökkentés jöhet - lapszemle

Élvonalba kerül a magyarországi turizmus a kelet-közép-európai versenyben, ha a szálláshely-szolgáltatás 18 százalékos áfakulcsa az uniós átlag 10,98 százalék körüli szintjére csökken, erre az idén van a legnagyobb esély - írja a Magyar Idők. A Világgazdaság az egészségre fordított összegekről, a Népszava az egyház céljairól ír.

A Zrínyi 2026 honvédelmi és haderőfejlesztési program célkitűzéseinek megvalósításához a korszerű fegyverzet mellett hazafias érzelmű, modern gondolkodású katonákra van szükség Németh Szilárd szerint – írja a Magyar Idők a politikus Heti Tv-nek adott nyilatkozatára hivatkozva. A Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára úgy látja: most akarat és pénzügyi forrás is van a Magyar Honvédség technikai és erkölcsi megerősítésére.

A katolikus egyház új célja a miséken túli nappali nyitvatartás, de ez sokszor megoldhatatlan és igény sincs rá – közli a Népszava. A lap számítása szerint ha a templomok őrzésére a parókiáknak és egyházközségeknek akárcsak minimálbérrel is egy gondnokot kellene felvenniük – akinek helyettesítéséről is illő gondoskodni – az egy esztendőben minimum hárommillió forintos kiadást jelentene.

Átlagosan négyezer forintot fordítunk havonta az egészségünkre – írja a Világgazdaság a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb összesítésére hivatkozva. Ennek jelentős részét a gyógyszerek költsége teszik ki, amelyek csaknem 60 százalékát a vényköteles, patikában vásárolt készítmények adják, 15 százalékát pedig a vitaminok, gyógykészítmények, gyógyteák és gyógyvizek.

A Portfolión arról olvashatnak, hogy Magyarországon milyen kezdeményezések szolgálják az úgynevezett okos tömegközlekedést és milyen ötletek tehetik élhetőbbé hazánk városait. Elsősorban a közösségi közlekedés erősítése lehet a cél, legyen szó tömegközlekedésről, vagy akár a közösségi kerékpár vagy autó használatról – fogalmaz a portál.

Folytatódó adócsökkentésről számol be a Magyar Idők. A lap úgy tudja, hogy már jövő évtől mérsékelheti a kormány a szálláshely-szolgáltatás áfáját, amely jelenleg 18 százalékos. Mint írják: szakmai vélemények alapján még ebben a kormányzati ciklusban napirendre kerülhet a személyi jövedelemadó enyhítése is, például úgy, hogy 2020-ban, 2021-ben és 2022-ben két-két százalékponttal csökkenne az szja 15 százalékos kulcsa.

A napi.hu-n arról olvashatnak, hogy életbe lépett tegnap az első dízelautó-használati korlátozás Németországban. A légszennyezettség miatt bevezetett intézkedés Hamburgot, az ország második legnagyobb városát és a régebbi dízelmotorral működő kocsikat érinti.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×