eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

A társadalmak jövőképességét kutatják magyar szakemberek

A társadalmi jövőképességről tartanak nemzetközi konferenciát a Budapesti Corvinus Egyetemen, az eseményen neves külföldi előadók is részt vesznek.

A jövőképesség különböző társadalmi entitások – családok, városok, vállalatok, országok, karitatív szervezetek – azon képessége, hogy felkészültek az ismeretlen jövőre – mondta az InfoRádiónak Csák János, a Társadalmi Jövőképesség Kutatóközpont szakmai vezetője, volt londoni nagykövet. „Amikor egy gyereket nevel az ember, akkor azért viszi el úszni, azért tanítja meg olvasni, azért tanítja meg a matematikára, hogy később

képes legyen azoknak a kihívásoknak megfelelni, amik adódnak az életben”

– vont párhuzamot a szakértő.

„A társadalmi jövőképesség projektnek az a célja, hogy felmérjük azokat a húrokat a hárfán, amiket meg kell zengetni, amelyek később az életben jól jöhetnek, hogy az ember túlélje, akár irányítani tudja, akár kiváltani tudja a változásokat” – fogalmazott Csák János. A kutatóközpont abból a feltételezésből indult ki, hogy

a béke és a biztonság alapfeltétele a jó emberi életnek,

amelyben kötődéseket alakíthatunk ki, önállóan dönthetünk a sorsunkról és gondoskodhatunk magunkról.

A szervezet szeretne létrehozni egy, a világ minden országára kiterjedő indexet, amelyhez – amerikai és kínai partnerek segítségével – olyan indikátorokat és jelzőszámokat keresnek, amelyek megmutatják, hogy egy-egy társadalom hol tart kötődések, gondoskodás megadásában, elégedettségben és biztonság, valamint a béke biztosításában. A módszerrel először országokat rangsorolnának, majd kisebb társadalmi entitásokat is vizsgálnának: városokat, vállalatokat és családokat is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×