A Magyar Idők úgy tudja, hogy négy év alatt a tizedére esett vissza Magyarországon az uzsorázás miatt indult rendőrségi nyomozások száma, egyes megyékben teljesen eltűntek az ilyen ügyek. A humán tárca államtitkára a fő okok között a büntetőrendelkezések módosítását, a rendőrség megerősítését és azt nevezte, hogy ma már szinte mindenki találhat magának legális munkát - írja a lap.
A Magyar Nemzetben az olvasható, hogy hiába emelte idén a duplájára a tartósan betöltetlen körzetet vállaló háziorvosoknak és fogorvosoknak nyújtott letelepedési támogatás összegét a kormány, eddig elenyésző a nyertes pályázatok száma, miközben hónapról hónapra több az üres praxis.
A Világgazdaság a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő legfrissebb adatait összegzi, amelyek szerint februárban országosan 41 663 fekvőbeteg-ellátásra alkalmas betegágy volt Magyarországon. A tényleges ágykihasználás messze nem érte el a száz százalékot: az országos átlag 76 százalék volt.
A Portfolio azt írja, hogy az európai projektnek soha nem volt még akkor szüksége egy francia-német kooperációra, mint most, és bár sokan már látni vélik maguk előtt az Európát felemelő Macron-Merkel tengelyt, nem szabad elfelejteni, hogy több ponton éles ellentét feszül a két vezető között.
A napi.hu oldalán az olvasható, hogy a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége szerint a vendéglátás áfájának mérséklése mellett a szállodaiparban is elengedhetetlen az áfacsökkentés, sőt a dolgozók megtartáshoz a kötelező 8-15 százalékos szervizdíj bevezetése is nagyban hozzájárulna.
A Pénzcentrum szerint tavaly átlagosan 77 ezer forintot költöttünk egy hónapban. De vajon mire megy el ez a pénz? A portál megmutatja a számokat, amelyekből kiderül, hogyan élt az átlag magyar 2016-ban.