„A legnagyobb probléma az új állatvédelmi törvénymódosítással az, hogy ellentétben áll többek közt az alaptörvénnyel, és
hátrányosabb helyzetbe hozza az állatokat és az állatvédőket, mint ami most érvényes”
- mondta a szervezet elnöke.
Kijelentette: „a helyzet válságos.”
A szervezet elnöke úgy látja, hogy a törvénymódosításban a jogalkotó szándékosan kerüli az alapvető kérdéseket, nem törekszik a probléma megoldására. „Ez viszont ma ártatlan állatok tízezreinek szenvedésébe és halálába kerül” - fogalmazott.
„Az ebrendészeti telepeken ugyan az élve kikerülés aránya évről évre nő, de az állategészségügyi ellátó rendszerbe évente 22 ezer állat kerül be, több tízezer pedig az utcán marad” - mondta Mészáros Gabriella.
A szervezet elnöke elmondta: az alapvető problémát az okozza, hogy a települések peremterületein nagy számban élnek olyan kóbor kutyák, amelyek mivel ivarosak, kontroll nélkül szaporodnak. Ezek az állatok pedig folyamatosan utántermelik a problémát.
„Az önkormányzat pedig csak azokat az állatokat tünteti el, amelyek már nagyon zavaróak.
A helyzet úgy lehetne megoldani, ha tömeges országos ivartalanítási programok lennének”
- tette hozzá.
Mészáros Gabriella elmondta, hogy a gazdás kutyák létszáma körülbelül egymillió, a gazdátlan állatok száma viszont meghaladja a százezret.
A vezető hozzátette: azoknak az embereknek a nagy része, akiknek állatuk van, felelősségteljes, gondos gazdik.
„Ma azért nem tudja a kutya a hozzá méltó értéket képviselni, mert irreálisan magas a számuk. Ma az is kutyát tart, aki nem akar, csak arra kényszerül, mert a kutya hozzácsapódott” - véli Mészáros Gabriella.
„Az egyelőre megbecsülhetetlen, hogy mi történik, ha elfogadják a törvénymódosítást”
- jelentette ki a Magyar Állatvédők Országos Szervezetének elnöke.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!