eur:
411.24
usd:
392.65
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Csak ront a helyzeten az állatvédelmi törvény módosítása - vélik az állatvédők

Csak ront a helyzeten az állatvédelmi törvény módosítása - vélik az állatvédők

Nem ebrendészeti hozzájárulással, hanem az állam által finanszírozott tömeges ivartalanítási programmal lehet elérni azt, hogy kevesebb legyen a kóbor állat – mondta az InfoRádiónak a Magyar Állatvédők Országos Szervezetének elnöke. Mészáros Gabriella szerint most csak a civileken múlik az, hogy ne pusztuljanak el ezek az állatok.

„A legnagyobb probléma az új állatvédelmi törvénymódosítással az, hogy ellentétben áll többek közt az alaptörvénnyel, és

hátrányosabb helyzetbe hozza az állatokat és az állatvédőket, mint ami most érvényes”

- mondta a szervezet elnöke.

Kijelentette: „a helyzet válságos.”

A szervezet elnöke úgy látja, hogy a törvénymódosításban a jogalkotó szándékosan kerüli az alapvető kérdéseket, nem törekszik a probléma megoldására. „Ez viszont ma ártatlan állatok tízezreinek szenvedésébe és halálába kerül” - fogalmazott.

„Az ebrendészeti telepeken ugyan az élve kikerülés aránya évről évre nő, de az állategészségügyi ellátó rendszerbe évente 22 ezer állat kerül be, több tízezer pedig az utcán marad” - mondta Mészáros Gabriella.

A szervezet elnöke elmondta: az alapvető problémát az okozza, hogy a települések peremterületein nagy számban élnek olyan kóbor kutyák, amelyek mivel ivarosak, kontroll nélkül szaporodnak. Ezek az állatok pedig folyamatosan utántermelik a problémát.

Csak ront a helyzeten az állatvédelmi törvény módosítása - vélik az állatvédők

„Az önkormányzat pedig csak azokat az állatokat tünteti el, amelyek már nagyon zavaróak.

A helyzet úgy lehetne megoldani, ha tömeges országos ivartalanítási programok lennének”

- tette hozzá.

Mészáros Gabriella elmondta, hogy a gazdás kutyák létszáma körülbelül egymillió, a gazdátlan állatok száma viszont meghaladja a százezret.

A vezető hozzátette: azoknak az embereknek a nagy része, akiknek állatuk van, felelősségteljes, gondos gazdik.

„Ma azért nem tudja a kutya a hozzá méltó értéket képviselni, mert irreálisan magas a számuk. Ma az is kutyát tart, aki nem akar, csak arra kényszerül, mert a kutya hozzácsapódott” - véli Mészáros Gabriella.

„Az egyelőre megbecsülhetetlen, hogy mi történik, ha elfogadják a törvénymódosítást”

- jelentette ki a Magyar Állatvédők Országos Szervezetének elnöke.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 22. 04:15
×
×
×
×