Az egyetemi klinikákra járó önkéntesek létszáma a múlt évhez képest jelentősen, 70-ről 111-re nőtt – mondta el a Semmelweis Egyetem Ápolásvezetési és Szakdolgozói Oktatási Igazgatóságának munkatársa.
Kissné Negyedi Marianna hozzátette: „az önkénteseket természetesen felkészítettük a feladatra. Betekinthettek a klinikák életébe, még az utolsó pillanatban is dönthettek arról, hogy valóban szeretnének-e dolgozni, valóban erre gondoltak-e. A klinikákon önkéntes koordinátorok foglalkoznak az önkéntesekkel, egyébként pedig a Magyar Önkéntes Kórházi Alapítvány vezetője tartja kézben a képzésüket.”
Beindult a betegágyon túli segítő program is, ami az adminisztrációs feladatok ellátását segíti. Az önkéntesek által végzett feladatok közül az ápolásfejlesztő a beteggel való beszélgetést, a vásárlást, a szellőztetést, ételosztást és a vérvételi anyagok laborba szállítását említette.
„Az onkológiai központban és a bőrgyógyászati klinikán nagy sikere van a fénymásolásban, a levelek feladásában, a kartonok rendezésében és az aláírások intézésében nyújtott segítségüknek.”
Kissné Negyedi Marianna kiemelte, a kórházi önkéntesek életkora 18-80 éves kor.
„A két legidősebb önkéntesünk 81 éves, akik ambiciózusan látják a feladatukat.”
A Semmelweis Egyetem ápolásfejlesztője hangsúlyozta, önkéntesekre továbbra is szükség van, mint fogalmazott, hatalmas előrelépés lenne, ha évente 30-40 fővel tudnák növelni a létszámukat.
„Talán példát is mutat a többi egészségügyi intézménynek, hogy merjenek belevágni. A jelentkezőket a semmelweis.onkentes@gmail.com email-címen várjuk” - mondta el Kissné Negyedi Marianna.