eur:
411.23
usd:
392.91
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

A kvótanépszavazás kampányáról vitáztak a Corvinuson

Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint nem volt félelemkeltő a kvótanépszavazást megelőző kampány, Szelényi Zsuzsanna, az Együtt politikusa mégis így gondolta a BBC World Service szerdán, a Budapesti Corvinus Egyetemen tartott vitáján.

"Ahhoz, hogy Európa jövőjéről beszéljünk, őszintének kell lennünk" – fogalmazott Kovács Zoltán kormányszóvivő a BBC World Service migrációs, gazdasági és biztonságpolitikai vitasorozatának budapesti rendezvényén, a Corvinus Egyetemen. Mint mondta: az őszinte megfogalmazások ugyanis az utóbbi években vagy évtizedekben kikopni látszanak az európai közbeszédből a politikailag korrekt nyelvhasználat, illetve a liberalizmus hatására, amely már azt is igyekszik megszabni, hogy bizonyos ügyeket egyáltalán miként említhetünk meg – vélekedett a kormányszóvivő.

"Amit az elmúlt másfél évben láttunk, ennek tökéletes illusztrációja" – fogalmazott Kovács Zoltán. Egy felelős politikus számára ugyanis saját népe, hazája biztonsága az elsődleges szempont. 400 ezer embert láttunk átsétálni ezen az országon tavaly és nyilvánvalóan nem félelemkeltés emlékeztetni a választókat, hogy mit láttak, illetve mit láthatnak, ha nem biztosítják az unió határait megfelelően – tette hozzá.

Kovács Zoltán hangsúlyozta, hogy a népszavazás nem a múltra, hanem az Európai Unió várható döntéseire vonatkozott, mivel már most látható egy a kötelező, felső korlát nélküli elosztási rendszerről szóló javaslatcsomag az Európai Bizottság részéről.

Szelényi Zsuzsanna az Együtt politikusa azonban úgy látta, hogy a kormány által elvesztett referendum káros, nagyon megosztó és sokak számára félelmet keltő volt, mivel a kampány a gyűlöletről szólt. Mint mondta: ez szomorú Magyarországra nézve és nem tesz jót Európának sem. Bár a kormány elvesztette a népszavazást, mert nem tudta az uniós kvóta ellen fordítani a magyarok többségét, mára Magyarország megosztottabb, mint egy éve. A félelemkeltő kampány helyett közös európai megoldásra lett volna szükség – tette hozzá az országgyűlési képviselő.

A teljes, a Budapesti Corvinus Egyetemen rögzített vitát a BBC World Service vasárnap sugározza.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×