„Jelenleg alacsony a Duna vízállása, Budapestnél 216 cm, ami szinte pontosan 1 méterrel marad el az ilyenkor megszokott értéktől. Hónapok óta ilyen alacsony a vízállás, mert jóval kevesebb csapadék esett az átlagosnál” - mondta Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője.
Hozzátette: a 2015-ös év nyara óta mondható alacsonynak a vízállás.
„Még ez év januárjában is voltak olyan vízállások, hogy kilátszott az Ínség-szikla a Szabadság híd lábánál. Utána jött egy-két kisebb árhullám, de ez csak arra volt elég, hogy a medret egy picit megtelítse, nagyobb vízállást nem okoztak. Most ismét csapadékszegény időszak van mögöttünk, így a Duna vízállása alulmúlja a sokéves átlag értékét, de fontos hangsúlyozni, hogy ez nem nevezhető szélsőségesen alacsony vízállásnak” - fogalmazott a szóvivő.
Mint mondta, a vízgazdálkodásban nem okoz problémát a tartósan alacsony vízállás.
„A következő 10 napban változékony, a megszokottnál hűvösebb idő várható, amiből az következik, hogy rövid távon vízszintcsökkenés nem valószínű. A hűvös időjárás a Dunán a hóolvadás késlekedését is eredményezi, ami várhatóan május folyamán okozhat magasabb mederteltséget” - tájékoztatta az InfoRádiót Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője.